Toks šūkis lydėjo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje  rugsėjo 7 – 10 dienomis vykusį Skaitymo festivalį, kuriame dalyvavo ir Vlado Šlaito viešoji biblioteka. Festivalio metu buvo susumuoti akcijos „Vasara su knyga“  rezultatai, apdovanoti nugalėtojai. Su suvenyrais sugrįžo namo ir ukmergiškės Vaikų literatūros skyriaus atstovės Jolanta Žvirblytė bei Rita Chmieliauskienė. Visą vasarą jauniesiems skaitytojams Ukmergėje ir Vepriuose buvo siūlomos įvairiausios pramogos – jie klausėsi pasakų, skaitė knygas pačiose netikėčiausiose erdvėse, gamino laivelius, aitvarus, piešė, lipdė, muzikavo.

Festivalio svečiams teko nemažai pavargti, kol apėjo visus čia įrengtus stendus, kūrybines dirbtuves, literatūrinės vaistinės palapines su šimtais spalvingų receptų kiekvienam gyvenimo atvejui. Žiūrovai buvo kviečiami į knygų pristatymus, bardų koncertus, spektaklius, žaidimus, įvairias atrakcijas. Ukmergiškių komanda – direktorė Rasa Griškevičienė, Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja Sigita Astikienė, administratorė Tatiana Urazova festivalio knygų mugėje pristatė bibliotekos leidybinę veiklą: išleistas knygas, kalendorius, lankstinukus, knygų skirtukus, puodelius, rašiklius, lipdukus...  Stilizuotas senovinis rėmas buvo tarsi langas į Ukmergę, papuoštas Vlado Šlaito kūrybos posmais ir juose apdainuotos tėviškės gamtos, poeto numylėto Ukmergės dangaus, piliakalnio, Žemaitkiemio ežero nuotraukomis. Fotografuodama Sigita net vaivorykštę tame danguje „nutvėrė“ – visai kaip V. Šlaito eilėraštyje.


Vaišino bibliotekininkės festivalio lankytojus, kolegas ir ukmergietišku kulinarijos paveldu – duona, duoniukais ir didžiuliais saldžiais baravykais, sūriu, medumi ir kitais gardėsiais, pro kuriuos nė vienas  nepraeidavo abejingas. Susižavėjusi Ukmergės duonos skoniu, mugės viešnia iš Australijos, poetė ir vertėja Lidija Šimkutė-Pocius pažadėjo kitą pavasarį būtinai atvykti į mūsų miestą. Tuo labiau, jog ukmergiškė atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle dainuoja dainas jos tekstais, todėl poetė pasiryžusi būtinai aplankyti ir mūsų kraštą. Kaip, beje, ir aktorė Dalia Rasa Jankauskaitė, mugės metu šalia įsikūrę Vladislavo Sirokomlės muziejaus šeimininkai, asociacijos „Slinktys“ pirmininkas Juozas Žitkauskas, įteikęs dovanų Ukmergės bibliotekos skaitytojams ką tik išleistą jaunųjų rašytojų kūrybos rinkinį „Literatūrinės slinktys 2016“. Iš Kauno į festivalį atvykęs žurnalo „Naujoji Romuva“ vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis labiausiai džiaugėsi tarp bibliotekos leidinių aptikęs pirmąją tada dar keturiolikmečio Vainiaus Bako poezijos knygelę „Lietaus spalvos“. „Parodykit, kaip tada atrodė Vainius“, - juokėsi į jaunojo savo bičiulio vaikystės nuotrauką žiūrėdamas Andrius, kurio redaguojamame leidinyje  per kelis numerius buvo spausdinamas poeto, literatūrologo, redaktoriaus V. Bako magistro darbas, skirtas Vlado Šlaito asmenybei ir jo kūrybai. A. Konickis prisipažino seniai nebuvęs Ukmergėje, todėl kalbins savo bičiulį poetą Alfą Pakėną vykti drauge į Žemaitkiemį – artėja Vlado Šlaito poezijos atlaidai.

Tatianos Urazovos nuotraukos.

 

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau