Tą sekmadienį, birželio 11 d., saujelė ukmergiškių ir keletas vilniečių sutiko pas menininkus Arūną ir Oksaną Kulikauskus Veprių seniūnijos Samantonių kaime. Susitikimo priežastis buvo pirmą kartą surengtas Žąsies plunksnos pleneras.

Visi tikriausiai iš senelių ar močiučių esame girdėję, kad jie kadaise rašę žąsies plunksnomis ir kad gaudavosi gana dailus raštas, tačiau patys bandę esame tik kur nors muziejuje, kur pristatoma tarpukario mokyklos buitis. O štai Samantonyse galėjome tai patirti gyvai ir niekur neskubant.

Procesas prasidėjo nuo plunksnų rinkimo žąsų „gyvenamame būste“, tuomet galiukus grūdinome įkaitintame smėlyje, kartkartėmis atvėsindami vandenyje. Paskui buvo išdalinti peiliai ir kaip kiekvienas sugebėjome, išsipjovėme plunksnos formą. Kas norėjo, galėjo plunksnos galą įskelti, prieš tai išdeginę mažą skylutę (tam, kad įskėlimas neplistų), ir galiausiai įsistatėme metalinį liežuvėlį rašalui plunksnoje išlaikyti. Ir štai turime puikų ir stilingą instrumentą, kuriuo galime vedžioti raštą, baksnoti, braukyti ir kaip tik nori šėlioti paprastame popieriaus lape...

Kiekvienas kūrė savaip: kas tiesiog braukė linijas, kas antspaudavo, kas kruopščiai sėdėjo palinkęs valandų valandas, kol gavosi nuostabus siurrealistinis peizažas.

Paskui valandėlei vorele kaip Kulikauskų žąsys iškeliavome pasidairyti po apylinkes. Oksana pasakojo supančių kaimelių istorijas, kol visi priėjome Sližių bendruomenės namus. O ten, pasirodo, puiki, jauki galerija, kur rengiamos parodos, veikia grafikos būrelis. Kaip tik turėjome progą pasidžiaugti Oksanos Judakovos rengiamų grafikos užsiėmimų vaikams rezultatu.

Po smagaus pasivaikščiojimo laukė garuojantis dubuo su gardžia pupelių sriuba.


Daivos Kairevičiūtės ir Kristinos Kasmauskienės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau