Spalio 12 d. Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje svečiavosi knygų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Viešnia dalijosi savo sėkmės bei knygų atsiradimo istorijomis.

Daugelis, tikriausiai, galvoja, jog Kakės Makės personažas yra kažkaip susijęs su pačia autore. Žinoma, tai tiesa – neįmanoma atsieti savo asmens ir savo patirties nuo kuriamų personažų, tačiau autorė tvirtina, jog jie nėra visiškai autobiografiški. Ji sugalvoja įvairias situacijas savo herojams remdamasi ne tik savo, tačiau ir kiekvieno mūsų patirtimi. Ji visada ieško linksmumo situacijose, kurios dažnai yra rutininės ir ne visad kelia džiaugsmą. Kakės Makės personažas, kaip tvirtina Lina, gimė atsitiktinai. Jos sūnui tuo metu buvo penkeri ir jis labai nenorėjo valytis dantų. Reikėjo sugalvoti būdą, kaip tą padaryti nesipykstant. Sūnus pasiūlė mamai, kol ši plaus jam dantis, sekti pasakas. Ir autorė sutiko...


Pasiteiravus, apie ką sekti, berniukas atsakė - apie mergaitę. Reikėjo sugalvoti, kokia bus mergaitė. Žinoma, kuriamose istorijose nesinorėjo „princesiško“ įvaizdžio, todėl dažnai mergaitė būdavo padūkusi pramaniūgė, kaip ir jos sūnus. O tokį vardą pasiūlė būtent jis. Kiekvieną dieną dantų plovimas buvo lydimas pasakų apie Kakę Makę, tačiau ne visada sūnus džiaugdavosi, kai kartojama istorija šiek tiek pasikeisdavo. Lina Žutautė suprato, jog jas reikia užrašyti. O užrašius, beliko tik iliustruoti. Taip ir atsirado Kakės Makės istorijos, pavergusios tūkstančius vaikų ir tėvų.

Ryškus Kakės Makės personažas šiandien jau yra užvaldęs vaikų teatrus, televizijos laidas bei įvairias parduotuvių prekes. Jos knygos yra išverstos į latvių, lenkų, estų, rusų ir net korėjiečių kalbas. Lina Žutautė kelis metus iš eilės yra gavusi geriausios vaikų knygų kūrėjos nominaciją.

Autorės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau