Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jakutiškių kaimo padalinio vyresniajai bibliotekininkei Liudvikai Suchockienei (nuotr. - kairėje) šie metai išties ypatingi. Pavasarį, kovo trečiąją, ji šventė 55-erių metų jubiliejų. Vidurvasarį sukako 15 metų, kai ji dirba Jakutiškių bibliotekoje, o ruduo dovanojo dar vieną šventę – bibliotekos įkurtuves. Taip gražiai sutapo, jog tąsyk, prieš penkiolika metų, biblioteka buvo įsikūrusi tame pačiame kaimo bendruomenės namų pastate, tik „antrame trobos gale“ – priešingoje pastato pusėje. Tuos metus ir bibliotekos šeimininkė, ir skaitytojai mena kaip „tremtį į Sibirą“. Nors papuošta žinomų šalies dailininkų paveikslais, vienintelė tarp kaimo bibliotekų turinti tiek daug - net penkis kompiuterius (čia buvo įrengtas vienas iš pirmųjų rajone VIPT (viešosios interneto prieigos punktas), savo lankytojus biblioteka pasitikdavo nesibaigiančia vėsa, drėgme ir prietema, o žiemą nuo žvarbos stingdavo pirštai, spausdintuvo aparate strigdavo kopijavimo popieriaus lapai, „užšaldavo“ net internetas. Pati bibliotekininkė ir kūrendavo šalia esančios katilinės krosnį, tačiau tai menkai sulaikydavo pro senus, susidėvėjusius, „ranka išspiriamus“ langus košiantį vėją.

Savotiška užuovėja nuo gamtos ir gyvenimo skersvėjų tapo buvusios Jakutiškių pradinės mokyklos, tiksliau, - Deltuvos pagrindinės mokyklos Jakutiškių pradinio ugdymo skyriaus patalpos, į kurias prieš penkerius metus ir persikėlė kaimo biblioteka. Tačiau tai buvo menka paguoda: knygas užpuolė pelėsis, pro senos, amžinai remontuojamos krosnies koklius į vidų rūko dūmai ir smalkės. Dar liūdniau tapo užsidarius mokyklai: vienišuose bibliotekos kabinetuose (buvusiose klasėse) viešpatavo šaltis, drėgmė, pelėsis ir liūdesys. Gretimame kabinete, neatlaikiusios metų naštos, įlūžo lubos. Laimė, ne pačioje bibliotekoje. Jakutiškių kaimo biblioteka liko kone vienintelė tokia Lietuvoje – neremontuota, tamsi, šalčių ir vėjų košiama.Nesunku suprasti bibliotekininkės džiaugsmą šiandieną, švenčiant įkurtuves suremontuotose Jakutiškių kaimo bendruomenės namų patalpose. Dėkui rajono savivaldybės vadovams, skyrusiems pastato gelbėjimui 10 tūkst. eurų. Už šias lėšas įrengta nauja katilinė ir patalpa malkoms laikyti, pastatą ties įėjimu papuošė daili medžio terasa, bibliotekoje dar kvepia dažais sienos, patalpas šildo nauji radiatoriai.

Dėkui už rūpestį ir pastangas Deltuvos seniūnijos seniūnui Gintarui Radzevičiui, Jakutiškių kaimo bendruomenės vadovui, ūkininkui Kęstučiui Zinkevičiui, nuoširdžiai, sąžiningai čia plušėjusiems Povilui Kabokui, Donatui Rindzevičiui ir įkurtuvių išvakarėse į bendrą talką atskubėjusiems kaimo gyventojams, jauniesiems talkininkams, padėjusiems sunešti bibliotekos mantą į naująsias patalpas, sutvarkyti aplinką.

Baldais po remonto nušvitusį Jakutiškių kaimo padalinį aprūpino pati Vlado Šlaito viešoji biblioteka, netrukus čia atkeliaus dar daugiau naujų lentynų knygoms ir parodų ekspozicijoms, kito inventoriaus.

- Net keista, kad šitaip šilta! – šypsosi bibliotekininkė Liudvika Suchockienė, vis dar negalėdama atsidžiaugti jaukiomis, šviesiomis savo valdomis, kurios jau atvėrė duris Jakutiškių kaimo skaitytojams, svečiams ir vasarą čia gyvenančius senelius lankantiems anūkams.

Daivos Zimblienės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau