Vasario 3 d. jau 15- ąjį kartą Ukmergėje Užgavėnių proga „griaudėjo“ liaudiškos muzikos šventė „Grok, armonika“. Pirmoji šventė įvyko dar 1993m. lapkričio 26 d., tuomet joje dalyvavo 7 kapelos. Per penkioliką metų daugybe kartų keitėsi kapelos, muzikantai, vadovai - vieni iškeliavo Anapilin, kiti pasuko savo gyvenimą kita, ne muzikavimo linkme, tačiau Veprių kaimo kapela iki šių dienų vadovaujama Edvardo Ratauto, mačiusi ir šilto ir šalto, juodo ir balto, vienintelė šioje šventėje grojo 15-tą kartą.

Nuo 5-osios, jau 10 kartą šventę vedė Ukmergės žiūrovų pamėgtos Dėdienytė (Rasa Garužinienė) ir Agotėlė (Vilma Mulevičiūtė). Penkioliktosios šventės metu vedančiosioms pagalbon stojo ir Ukmergės kultūros centro dailininkas E.Druskinas.

Šventės sumanytoja ir organizatorė - Vilma Mulevičiūtė.

Jubiliejinėje šventėje dalyvavo aštuonios mūsų rajono liaudiškos muzikos ir tradicinės kapelos: Siesikų „Vieversa“ (vad. P.Geiša), Deltuvos „Armona“ (L.Lenčickienė), Ukmergės muzikos mokyklos kapela (J.Bareikis), Ukmergės kultūros centro kapela „Sidabrinė gija“ (P.Pilka), Ukmergės kultūros centro kapela „Kaimo muzikontai“ (V.Sereika), Vidiškių kaimo kapela (St. Navickienė), trys Dainavos kaimo muzikantai - S.Baranauskas, V.Stankus, V.Žiezdrys ir, žinoma, šventės veteranai ir senbuviai - Veprių kaimo kapela. Sulaukta ir svečių - Briedokų šeimynos iš Kaltanėnų ir Švenčionių rajono Ignalinos rajono Ceikinių kaimo kapelos „Keiziai“ (vad. M.Dikmonienė), kurie ir laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

A. Kiškio nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau