Gruodžio 11 d. viešojoje Vlado Šlaito bibliotekoje buvo atidarytos dvi knygų ir dokumentų parodos.

„Vincas Kudirka – šviesos ir tiesos kelyje“. Taip vadinasi dokumentų paroda, surengta viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, skirta didžiojo varpininko, „Tautiškos giesmės“ autoriaus Vinco Kudirkos 150-osioms gimimo metinėms. Paroda prasideda Lietuvos himno žodžiais, kurie pirmąsyk buvo išspausdinti 1898 metais šeštajame „Varpo“ numeryje. Ekspozicijoje – daug originalių, įdomių eksponatų. Tai ir lietuviška maldaknygė, išleista Tilžėje 1891 metais. Šią maldaknygę Vincas Kudirka, gyvendamas Naumiestyje, padovanojo šeimininkės dukrai M.K.Sideravičienei. Tai ir leidinys apie dvi mylimiausias V.Kudirkos moteris – Ameliją Arlichovič ir Valeriją Kraševskienę, kurios jį mylėjo iki paskutinio savo gyvenimo atodūsio ir rūpestingai saugojo mylimojo atminimą. Tai ir literatūros, politikos bei mokslo mėnesinio laikraščio „Varpas“ rinkiniai.

Parodoje galima susipažinti su Vinco Kudirkos gyvenimui, kūrybai, jo veiklai skirtais leidiniais. Dėmesį patraukia prieš 20 metų Čikagoje išleista Aleksandro Merkelio knyga „Didysis varpininkas Vincas Kudirka. Jo asmuo ir gyvento laikotarpio paveikslas“, ten pat, Čikagoje, veikiančios Lietuvių istorijos draugijos išleistas Anatolijaus Kairio istorinis romanas „Nemarioji giesmė“, vienas iš naujausių leidinių – Reginos Koženiauskienės knyga „Būkim šviesos ir tiesos vaikai“, skirta Vinco Kudirkos 150-osioms gimimo bei „Tautiškos giesmės“ 110-osioms metinėms.

Kraštotyros skaitykloje nė vieno, besidominčio literatūra, abejingu nepalieka spaudinių paroda „Knygų puslapius praskleidus“. Čia sukaupta visa informacija apie kraštiečių kūrybą, leidinius, pasakojančius apie mūsų rajoną, apie Ukmergės kraštą ir jo žmones. Parodos lankytojai gali pavartyti 2008 metais į biblioteką atkeliavusias kraštiečių knygas – Dalios Jazukevičiūtės romaną „Dviejų mėnulių baras“, Kęstučio Arlausko prisiminimų romaną „Proto tipai“, Vlado Šlaito literatūrinės premijos laureato Kęstučio Navako knygą „Du lagaminai sniego“, Alfo Pakėno sudarytą prisiminimų knygą apie Paulių Širvį „Metai su Pauliumi“ ir kitus leidinius. Gausa gražiai stebina leidiniai apie rajoną, tarp kurių – siesikiečių pedagogių Danutės Gelūnienės bei Linos Sakalauskienės išleista knyga apaie Gružų kaimą „Toks gyvenimas“, Žemaitkiemio 440-osioms metinėms skirta knyga „Žemaitkiemis – mūsų tėvų ir protėvių žemė, kurią išleido seniūnija, originalus muziejininkės Jūratės Šakienės leidinys – „Mažosios architektūros paminklų geležinės viršūnės ir antkapiniai kryžiai“ bei daugelis kitų spaudinių. Turininga ir rajono literatų kūrybos lentyna, nors, tiesą sakant, šitie leidiniai į vieną lentyną jau seniai nebesutelpa. Lietuvos vardo 1000-mečiui skirtoje knygoje „Ašara Dievo aky“ galime aptikti Vandos Kinderytės-Budrienės, Dalios Jazukevičiūtės, Petronėlės Jukonienės, Vinco Lukšos poezijos posmų. O šalia poezijos – solidžios akademiko Zigmo Zinkevičiaus knygos „Rašto kilmė“, „Mažosios Lietuvos indėlis į lietuvių kultūrą“, Roko Subačiaus knyga „Dramatiškos biografijos“, kurioje pasakojama ir apie „prezidentą, diktatorių, tremtinį Antaną Smetoną“.

Melanijos Širvienės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau