Gruodžio 19 d. pagerbti žmonės, pastaraisiais metais labiausiai nusipelnę Vilniaus miestui. Prieš Kalėdas garbingi sostinės apdovanojimai - šv. Kristoforo statulėlės - Rotušėje tradiciškai įteikti dešimčiai įvairiose srityse pasižymėjusių vilniečių. Tarp nominantų yra ir mūsų kraštietis - iš Želvos kilęs skulptorius 28-erių metų Vaidas Ramoška.

„Kiekvienais metais į miesto metraštį įrašomi vis nauji vilniečių darbai ir laimėjimai, jų autorių ir kūrėjų vardai. Tai rodo, kad mūsų kultūra gyvybinga ir spalvinga, o mūsų piliečių pasiekimai ir nuopelnai - kasmet nauji ir solidūs, garsinantys mus visame pasaulyje. Didžiuojuosi ant reikšmingiausių Lietuvai ir Vilniui įvykių slenksčio, kad turiu galimybę visų vilniečių vardu padėkoti labiausiai miestui nusipelniusiems piliečiams, kurie prisideda kuriant gražesnę ir šviesesnę Vilniaus ir vilniečių ateitį“, - iškilmingos apdovanojimo ceremonijos metu sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

Apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus mokslui, teisėsaugai, medicinai, švietimui, kultūrai ir menui, sportui, verslui, turizmo plėtrai, Vilniaus įvaizdžio kūrimui įteikti dešimčiai nominantų.

Už nuopelnus architektūrai apdovanotas architektas Vytautas Edmundas Čekanauskas. Už įkvepiantį gyvenimo būdą šv. Kristoforo statulėle pagerbtas keliautojas Algimantas Jucevičius. Už atgaivintas Vilniaus gatvės istorijas apdovanojimas įteiktas Rimvydui Antanui Čaplinskui. Už visuomenei sugrąžintus vilniečius apdovanota Vilniaus „Gijos“ jaunimo mokyklos direktorė Juzė Drobnienė.

Šv. Kristoforo statulėlė už tylią viltį miesto šurmuly įteikta kunigui Ričardui Doveikai. Jam atitekusi statulėlė - jubiliejinė, šimtoji. Už rūpestį mažaisiais miestelėnais pagerbta Globos namų direktorė Petronėlė Valatkevičienė. Šv. Kristoforo apdovanojimas už pagarbą žmogui ir medicinai įteiktas medikui, profesoriui habilituotam daktarui Aleksandrui Laucevičiui, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generaliniam direktoriui. Kompozitorė Onutė Narbutaitė apdovanota už pasauliui skambantį Vilnių. Šv. Kristoforo statulėlė už atkaklumą siekiant pažangos įteikta mokslininkui Vladui Algirdui Bumeliui, kuris sukūrė vaistų gamybos technologijas, pagrįstas genų inžinerijos metodais. Dešimtąja Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas skulptorius V. Ramoška. Jam šis garbingas apdovanojimas skirtas už Vilniaus angelus. Beje, jaunojo menininko sukurti angelai puošia ne tik Lietuvos sostinę, bet ir užsienio šalių miestus.

V. Ramoška 1998 metais baigė Želvos vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo skulptūrą. Bakalauro studijas baigė pas profesorių Gediminą Jokūbonį, magistrantūrą - pas profesorių Gediminą Karalių. Viename interviu jaunasis menininkas prisipažino, kad menu susidomėjo vaikystėje, o būdamas šešerių metų jau žinojo, jog taps dailininku. Paklaustas, kuo užsiimtų, jei nebūtų skulptorius, V. Ramoška yra sakęs, jog būtų tapytojas arba rašytojas. Beje, jis yra išleidęs poezijos rinkinėlį “Vienas ant plento”. Be to, menininkas yra Rytų Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Du jaunojo kūrėjo darbai jau kelerius metus puošia Ukmergę. Skulptūra „Veidas“ stovi Kęstučio aikštėje, skverelyje priešais rajono savivaldybę. Akmeninė „Plūdė“ „supasi“ Vilkmergėlės upelyje. Taip pat menininkas yra sukūręs „Vilkmergėlę“ - mergaitės su vilkiuku skulptūrą. Prieš kelerius metus ji per miesto šventę buvo iškelta ant Laisvės paminklo. Po metų per miesto šventę ji buvo radusi kitą vietą, tačiau autoriaus idėja, kad skulptūra taptų reikšmingu Ukmergės akcentu, kol kas neįgyvendinta. Tris savo darbus V. Ramoška yra dovanojęs gimtajai Želvai. Vidinį mokyklos kiemą puošia skulptūrų kompozicija. Iš granito iškaltame skulptūriniame ženkle jis įamžino 1926 metais Želvoje gimusio Nobelio premijos laureato, Kembridžo universiteto profesoriaus Aarono Klugo atminimą.

Bene labiausiai Lietuvoje ir už jos ribų V. Ramošką garsina jo sukurti angelai. Balti angeliukai tampa Vilniaus simboliu. Būtent tokį tikslą kūrėjas ir turėjo, kai prieš ketverius metus sostinėje „nutūpė“ pirmieji jo angeliukai. Baltos angelų skulptūros jau iškeliavusios iš Vilniaus ir padovanotos įvairiems užsienio miestams - Varšuvai, Kaliningradui, Sankt Peterburgui, Talinui, Stokholmui, Dublinui, Liublianai, Lisabonai, Liuksemburgui... Pasak autoriaus, svečiose šalyse „apsigyvenę“ angeliukai pasauliui neša žinią apie 2009 metų Europos kultūros sostinę ir tūkstantmečio jubiliejų švęsiantį Vilnių bei kviečia čia apsilankyti.

Audriaus ŽYGAVIČIAUS nuotraukoje: skulptoriui V. Ramoškai šv. Kristoforo statulėlę įteikė iš Ukmergės kilęs Vilniaus miesto meras J. Imbrasas.

Šaltinis - "Gimtoji žemė" 2008 12 31

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau