Kovo 24-25 d. Ukmergės kultūros centre vyko 21-ąsis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis "Nenuoramos". Dvi dienas vaikai ir jaunimas iš 10-ies šalies teatrų ukmergiškiams ir vieni kitiems rodė spektaklius, siautė per pertraukas ir vakarėlyje, klausėsi muzikos ir mokėsi aktorystės paslapčių  su aktoriumi  Gediminu Storpirščiu.

Respublikinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Nenuoramos“ pradėjo šeimininkai – Ukmergės kultūros centro teatro studijos „Nykštukas“ aktoriai. Paieškoję „nenuoramų“, padainavę, pašokę, išklausę rajono mero pavaduotojos Klavdijos Stepanovos linkėjimų trečią dešimtmetį pradedančiai šventei, išklausę priesaikų aktoriams ir žiūrovams, šeimininkai pirmam spektakliui pakvietė Vilniaus kultūros centro teatro studiją ,,Elementorius“. Studijos aktoriai spektaklyje ,,Pasakojimai apie laimę“ pasakojo istorijas apie žmogų, jo galias ir tai, ko reikia kiekvienam.Plungės kultūros centro teatro „Saula“ gausus aktorių būrys, žiūrovams primindami liaudies dainas, šokius, pasakas rodė spektaklį „Pasaka apie drąsuolį berną“, apie tai, kaip bernas ieškojo velnių pagrobtos mergelės. Susimąstyti žiūrovus paskatino Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos teatro studija „Žmogonai“. Fantastiniame pasakojime „Atjunk“ žiūrovai nukelti į ateitį, kur viską valdo technologijos. Ir netgi kepamos bulvės tampa nusikaltimu, o įlipimas į medį sukelia nuostabą. Bet gyvenimas verčia apsispręsti, ar verta toliau taip gyventi ir kiek kainuos pasirinkimas. Kauno šv. Mato gimnazijos teatras „Kubas“ spektaklyje „Moralė“ pasakėčias žiūrovams perteikė simboliais, vaizdais ir skatino suprasti jų moralus.

Šventėje pamatėme ir šeimininkų premjerą. Teatro studija „Nykštukas“, vadovaujama režisierės Tamaros Kvieskienės, žiūrovams pristatė spektaklį „Pabėgimas“. Šiame spektaklyje pasakojama apie paauglių meilę provincijoje ir norą nuvyki į paslaptingąjį „Akropolį“, kuriame yra visko, netgi zoologijos sodas. Tačiau realybė kitokia – viskas čia įprasta ir paprasta, netgi zoologijos sodo nėra. O aplinka, mokyklos draugai svetimi, niekas netiki tyrais jausmais, iškraipo realybę. Todėl lieka tik „pabėgti“. „Pabėgti“ nuo tėvų, draugų, gyvenimo...Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studija „Mes“ suvaidino pasaką „Kaip boba vaikus išbezdėjo“. Jono Basanavičiaus pasakoje trys bobos „išbezdėti“ sūnūs užaugę keliauja po pasaulį ir ieško laimės. Susidurdami su įvairiausiomis pasakiškomis būtybėmis, jie sužino, kad norint rasti laimę, reikia, pavyzdžiui, baimę nugalėti ar darbą pamilti.

Jurbarko kultūros centro teatro „Vaivorykštė“ spektaklio „Šokantys berniukai“  herojai gyvena už grotų. Jie sunkūs, linkę nusikalsti, vartojantys alkoholį ar narkotikus ir nori būti lyderiais, kovoti už save. Jie nenori į laisvę, nes ten jų niekas nelaukia. Tačiau spektaklyje, kaip ir gyvenime, herojus gelbsti nuoširdi draugystė ir meilė.

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ spektaklyje „Nenoriu būti princese“ parodė vartotojišką pasaulį – mama matuojasi karališkas sukneles, tėvas skaičiuoja karališkus pinigus ir eina į karališką darbą, o mažai mergaitei tenka būti princese. O fėja padaro stebuklą – mergaitę paverčia tikra princese, o tėvus tikrais karaliais. Tačiau mergaitė visai nenori būti princese.

Visus sužavėjo patys mažiausieji - Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro studija „Drevinukas“. Mažieji aktoriai šokiu, dainomis ir muzika papasakojo gerai žinomą pasaką „Coliukė“.Festivalis baigėsi Ignalinos gimnazijos teatro „Iki“ lyrine komedija „Jos čia nėra… ar… ilgai ir laimingai?!“ Atgyjančios parko skulptūros aptarinėja čia besilankančius žmones, nebijo prie jų prisiliesti. Ir visi žmonių susitikimai parke baigiasi blogai – juk visuomenė sumaterialėja, tampa vartotojiška ir bejausme. Bet, atsukus laikrodžio rodykles atgal, galima viską pakeisti ir pradėti nuo pradžių. Gal tada ateis Meilė?

Festivalio linksmąsias pertraukėles pradėjo pop grupė „Garsiukai“. Visoms „Garsiukų“ grupėms padainavus žiūrovai buvo pakviesti sustoti į ratelį ir pažaisti. Pašokti linijinius šokius žiūrovus pakvietė Aldona Satkūnaitė. Žiūrovus į šokį įtraukė ir merginų tautinių šokių kolektyvo „Vilkmergė“ šokėjos. O „Yamahos“ mokyklėlės lankytojos šoko su savo mažosiomis atžalomis.

Žiūrovams festivalio metu  koncertavo ir du „Bardų“ atstovai – charizmatiškasis grupės „Arbata” lyderis Andrius Zalieska (Zala) ir improvizuojantis Kristijonas Ribaitis.

Vienas susitikimas buvo skirtas tik šventės dalyviams – jauniesiems aktoriams. Juos teatrinio meno paslapčių mokė vienas žymiausių šalies aktorių Gediminas Storpirštis. Jis susirinkusius žaidimų pagalba mokė vaidinti ir dirbti taip, kad būtų įdomu tiek jiems patiems, tiek ir žiūrovams.

Festivalis pasibaigė tradicinėmis padėkomis, gėlėmis ir dovanomis. Bei pažadais susitikti kitų metų „Nenuoramose“. Juk teatro studijos „Nykštukas“ jaunieji aktoriai ir kitais metais ieškos „nenuoramų“.

Nuotraukos - autoriaus

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau