Kiekvienų metų pavasarį Ukmergės rajono tautodailininkai surengia savo ataskaitinę parodą. Jos atidaryme pasidalinama praeitų metų pasiekimais, parodoma, ką pavyko sukurti. Šių metų paroda įsikūrė Ukmergės kraštotyros muziejuje. Į jos atidarymą kovo 29 dieną atvyko rajono tautodailininkai, rajono mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos vadovas Saulius Kronis.


Ataskaitinio susirinkimo metu rajono tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius pasakodamas apie 2017 metų veiklą pasinaudojo tautodailininkų metraščiu. Jis pradedamas 2017 metų sausio 6 diena, kai Jonavoje buvo renkamas 2016 metų geriausias meistras. Jis tapo „Aukso vainiko“ laureatu. R. Zinkevičius finalininkų grupėje, vaizduojamosios dailės kategorijoje, liko antras.

Vėliau minint tautodailininkų sąjungos 50-metį 12-a ukmergiškių dalyvavo parodoje surengtoje Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje. Buvo vardinti tautodailininkai surengę parodas ne vien tik Kultūros centre, bet ir jo skyriuose.

Prisiminti ir tylos minute pagerbti pernai mirę Stepas Nečiūnas ir Zita Bataitienė.

Rajono tautodailininkų draugijoje yra 43 nariai, 26 jų parodai pristatė 106 kūrinius. Pernykštėje parodoje dalyvavo 29 tautodailininkai. Parodoje kūriniai iš medžio, molio, audinių. Drožti, tapyti, megzti, nerti tautodailininkų darbai atspindi visą tautodailininkų kūrybą. 

Pasveikinti tautodailininkų atvykusi rajono mero pavaduotoja Klavdija Stepanova pasidžiaugė paroda, kuri yra „atgaiva sielai, širdžiai ir akims“. Palinkėjusi stiprybės, sveikatos ir energijos toliau garsinti Ukmergės vardą ji įteikė mero padėkas už aktyvią veiklą Ukmergės tautodailininkų draugijoje, nuoširdžią kūrybą, liaudies meno propagavimą, garbingą ir gražų Ukmergės krašto pristatymą Lietuvoje ir už jos ribų. Padėkos įtektos Reginai Žvirblienei, Astai Girnienei, Daivai Malinauskienei ir Laimai Dzigaitei.


Dešimt tautodailininkų savo sukurtus darbus dedikavo valstybės šimtmečiui. Tautodailininkų vadovas pasikvietė savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistą Julių Zarecką ir Kultūros centro parodų kuratorių Egidijų Darulį išrinkti padėkų vertus kūrinius. E. Darulis šiuos darbus įvardijo. Tai medinės skulptūros, ant kurių matosi skaičius 100 ir darbas kuriame nėra žodžio Lietuva ir nėra 100. Tai Tautinės vėliavos spalvomis šviečiančios vaikiškos megztos kojinaitės. Už kūrinius skirtus valstybės šimtmečiui mero padėkos raštais apdovanoti skulptorius Valentas Butkus ir mezgėja Regina Žvirblienė.

Tautodailininkus sveikino ir naują Deltuvos kultūros almanacho numerį „Eskizai“ padovanojo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vytautas Česnaitis.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos vadovas Saulius Kronis – sveikindamas ukmergiškius paminėjo, kad „mūsų tikslas yra atskleisti tą tikrąją tautodailę“. Taip pat pasidžiaugė respublikinio leidinio „Tautodailės metraštis. Aukštaitija“ 33 numeriu. Į leidinį įtraukti keturi Ukmergės krašto kūrėjai su savo darbais - Regina Žvirblienė, Asta Girnienė, Valentas Butkus, Rimantas Zinkevičius. Svečias visus pakvietė dalyvauti Panevėžio regioninėje parodoje balandžio 27 – gegužės 26 dienomis. Į šią parodą pateks dalis darbų iš Ukmergės. Taip pat pakvietė dalyvauti ir respublikinėje parodoje Dainų šventės metu.

Daugiau apie parodą - čia

Nuotraukos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau