Ukmergės  kultūros centro dailės galerijoje nuo birželio 5 d. veikia vieno iš žymiausių šalies fotografų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus  Romualdo Požerskio ir jo dukters Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“. Parodoje, kuri veiks iki birželio 27 dienos, galima pamatyti nuotraukas apie JAV, Nevados dykumoje vykstantį alternatyvaus meno festivalį.

Atidarant gausią nuotraukų ir labai spalvingą parodą, žinomas sovietmečiu sukurto fotografijų ciklo „Atlaidai“ autorius pristato ir šmaikščiai pavadintus „amerikietiškus atlaidus“. Tai jau 20 paroda, apkeliavusi ne tik Lietuvos galerijas, bet pabuvojusi ir Lenkijoje bei Čekijoje.

Atidarydamas parodą Romualdas Požerskis parodė videofilmą apie festivalį „Degantis žmogus“, papasakojo apie jo metu Nevados dykumoje tvyrančią atmosferą. Papasakojo apie ten sutiktus žmones, festivalyje dalyvaujančius lietuvius, jų kūrybą ir veiklą.

Atvykdamas į Ukmergę svečias atvežė ir dovanų. Savivaldybės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai fotografas padovanojo jau anksčiau išleistus jo nuotraukų albumus.

Apie parodą kalbėjo menotyrininkas, Vytauto Didžiojo Universiteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, docentas, daktaras Tomas Pabedinskas. Rajono vicemerė Klavdija Stepanova autoriui įteikė naujausią Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ numerį ir ukmergietiškų grybų.

Kasmetinis festivalis „Degantis žmogus“, paskutinę rugpjūčio savaitę vykstantis Nevados dykumoje, yra pripažintas unikaliausiu ir didžiausiu alternatyvaus  meno reiškiniu pasaulyje. Pirmame performanse, kuris vyko 1986 metais San Franciske, dalyvavo ir medinę dviejų su puse metrų aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis ir dalyvių skaičius augo. 2014 metais festivalyje dalyvavo 70 tūkstančių žmonių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota virš trijų šimtų skulptūrų.

R. Požerskio bei autoriaus nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau