Spalio 21 d., tęsiantis XVII kamerinių teatrų ir performansų festivaliui "Camera obscura", Ukmergės kultūros centre buvo pristatytas zen vienuolio Bo Hoeng (Kęstučio Marčiulyno) mono spektaklis "Auksinė šventykla".

1950 m. vienas zen budizmo vienuolis sudegino vieną žymiausių šventyklų Kyote – Auksinę šventyklą. Vienuolį pripažino išprotėjusiu. Japonų rašytojas Yukio Mishima, paveiktas tos istorijos, parašė knygą „Auksinė šventykla“. Asmeninė reakcija į šią knygą inspiravo Kęstutį Marčiulyną sukurti mono spektaklį.

Kaunietis aktorius ir režisierius Kęstutis Marčiulynas 2001 m. tapo zen budistų vienuoliu ir šiuo metu žinomas Bo Haengo vardu. Kai 2002 m. jis perskaitė knygą, pasijuto sukrėstas to, kaip autorius interpretuoja šventyklą sudeginusio vienuolio asmenybę.

„Man pasirodė, tarsi mane patį laikytu bepročiu, nes noras sudeginti šventyklą, kurioje gyveni, kyla daugeliui – tai yra dalis „dvasinės praktikos“. Tai spektaklis apie to vienuolio dvasinį kelią, gyvenimą ir išėjimą“, – spektaklio idėją pristato autorius.

Spektaklio režisierė - Eglė Mikelionytė, scenografę - Renata Valčik. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

Fotografijos - Arūno Kulikausko ir Arvydo Pėšinos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau