Rugsėjo 24 d. Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje buvo atidaryta vieno garsiausių rajono tautodailininkų, tapytojo realisto Vytauto Mackevičiaus jubiliejinė darbų paroda „Su rudenėliu“. Šiai, dvigubo jubiliejaus – 60 metų gyvenimo santuokoje ir autoriaus 85-mečio, parodai tapytojas pristatė 41 paveikslą.

Didelis būrys susirinkusių jubiliatui negailėjo gerų ir gražių žodžių, linkėjo kūrybinės sėkmės. Ir grožėjosi paveikslais, kuriuose paprasta gamta ar natiurmortai nupiešti kaip nuotraukos – tokie realistiniai kūriniai: vienur žiema, kitur pavasaris, Ukmergės apylinkės ar kaimo idilė. Taip vaizduojamas pasaulis, kuris tilpo į 800 kūrinių, kuriuos autorius nutapė per visą savo kūrybinę veiklą.

Sveikindamas autorių rajono meras Rolandas Janickas dėkojo už darbus ir įteikė padėkos raštą už tautinės kultūros puoselėjimą ir Ukmergės krašto kultūros sklaidą. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Saulius Kruonis, atvykęs su būriu tautodailininkų, palinkėjo išlikti tokiam pat energingam ir surengti dar ne vieną parodą. Dailininkas Julius Zareckas pasveikino ukmergiškius, kurie savo tarpe turi tokį žmogų, kurį galime pavadinti „realistinės tapybos meistru ar, net, didmeistriu“.

Ukmergės rajono tautodailininkų draugijos pirmininkas Rimantas Zinkevičius, pasidžiaugęs, kad savo tarpe turime „dar jauną“ žmogų, konstatavo, kad V. Mackevičius „daro daugiau negu kiti. Jis visada dalyvauja mūsų konkursuose, mūsų parodose“. Ir daug žinančiam apie Ukmergę parodos autoriui pasiūlė metus laiko netapyti, bet parašyti knygą apie Ukmergės praeitį, joje gyvenusius žmones, pastatus. R. Zinkevičius jubiliatui padovanojo ąžuolinį šaukštą. Tačiau šaukštas buvo atiduotas tapytojo žmonai, kuriai „nebuvo lengva gyventi su menininku“.

Autorių muzikiniais kūriniais sveikino tautodailininkas Valentas Butkus.

Kalbant apie autorių, galima prisiminti, kad uždarant respublikinę tautodailininkų parodą – konkursą „Natiurmortas“, veikusią dailės galerijoje, V. Mackevičius buvo vienintelis ukmergiškis, dalyvavęs parodoje – konkurse. Jame jis žiūrovų balsais buvo išrinktas geriausiu tautodailininku. Tai vienas iš respublikinio pripažinimo aspektų.

Atidarant personalinę parodą V. Mackevičius papasakojo apie savo kūrybos pradžią, kaip pradėjo tapyti, kas jį skatino. Tautodailininkų sąjungos nariu jubiliatas yra nuo 1987 metų. 2009 m. jam suteiktas dailininko – kūrėjo statusas. Jis kasmet dalyvauja respublikinėse, Panevėžio zonos ir Ukmergės rajono tautodailininkų parodose. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę V. Mackevičius surengė tris personalines parodas Vokietijoje ir vieną – Lenkijoje.

Nuotraukos ir reprodukcijos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau