Vasario 15 dieną Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje savo kūrybą pristatė trys skirtingo amžiaus poetės. Renginio akcentas buvo susitikimas su  kraštiete rašytoja, knygų apie partizanų kovas „Paskutinis puslapis“ bei „Vėtrungė“ autore, Vanda Kinderyte-Budriene. Ka dangi renginys vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, jame netrūko patriotinių motyvų. Viešnia skaitė ištraukas iš savo knygų, skambėjo tautinės dainos, kurias atliko Kultūros centro kaimo kapela „Sidabrinė gija“, vadovaujama Petro Pilkos.

Naująją savo kūrybos knygelę „Išsivaikščiojanti Lietuva“ pristatė kita mūsų kraštietė, vienuolikos knygų autorė, Genovaitė Stulpinienė-Vikingė. Didelė savo krašto patriotė eilėraščius dedikuoja gimtojo kaimo partizanams, jautriai rašo apie skaudžią  lietuvių emigraciją, kitas problemas. Šiais metais išleistoje knygelėje nemažai lyrinių motyvų, gyvenimiškų prisiminimų.

Jei minėtosios rašytojos yra išleidusios daug įvairaus žanro knygų, tai V.Kinderytės-Budrienės anūkė, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos moksleivė Vita Vaitkevičiūtė kūrybinį kelią tik pradeda. Praėjusiais metais išleista pirmoji jos poezijos knygelė „Atsigręžt į pasaulį skubu“. Joje publikuojami jaunatviški, nuoširdūs eilėraščiai gamtos, vaikystės išgyvenimų, pirmosios meilės motyvais. O susitikimas su ukmergiškiais, močiutės gimtinės žmonėmis, jaunosios poetės atmintyje, tikriausiai, išliks ilgai.

Renginį gražiai pradėjo ir baigė Dukstynos pagrindinės mokyklos auklėtiniai, vadovaujami mokytojos Violetos Markauskienės. Gitarai pritariant, visiškoje tyloje skambėjo merginų grupės atliekama Erikos Masytės daina „Laisvė“, salė negailėjo plojimų devintokui skaitovui Žygimantui Širviui, skaičiusiam Pauliaus Širvio kūrybą.

Susitikimo metu netrūko ir daugiau gražių akimirkų – V.Kinderytė-Budrienė, G.Stulpinienė-Vikingė bendravo su savo jaunystės draugais, prisimindamos neišdildomus prabėgusių dešimtmečių įspūdžius. Viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje veikė V.Kinderytės-Budrienės gyvenimui ir kūrybai skirta dokumentų paroda.

M. Širvienės nuotraukoje: Vanda Kinderytė-Budrienė.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau