Vasario 16-ąją buvo minimos 90-sios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės. Po šv. Mišių Švč. Trejybės bažnyčioje ukmergiškiai rinkosi prie paminklo „Lituania Restituta“. Jungtinis choras sugiedojo Valstybės himną ir „Lietuva brangi“. Minėjime kalbėję Ukmergės rajono mero pavaduotojas G. Malčanovas ir Latvijos Respublikos Livanų miesto mero pavaduotoja A. Usane pasveikino ukmergiškius ir visus Lietuvos gyventojus su Lietuvos valstybės atkūrimo švente, pabrėžė šios simbolinės datos reikšme Tautos išlikimui ir Nepriklausomybės atkūrimui. A. Usane palinkėjo, kad karai, trėmimai, gaisrų ugnys ir kitos nelaimės aplenktų Ukmergę ir Lietuvą. Ukmergės kultūros centro tautinių šokių šokėjos atliko nesudėtingą, bet grakščią šokio kompoziciją, apdalino susirinkusiuosius proginėm vėliavėlėm. Miesto patranka ir Ukmergės karo istorijos klubo „kariai“ saliutavo už Lietuvos istoriją, jos gynėjus ir gražią valstybės ateitį. Buvo apdovanoti ir pagerbti jubiliejinio, 20-ojo šventinio bėgimo Pabaiskas-Ukmergė nugalėtojai.

Kultūros centre buvo atidaryta tautodailininko M. Dirsės paroda, prieš Kauno Technologinio universiteto tautinio meno ansamblio „Nemunas“ koncertą buvo pagerbti Lietuvos istoriją puoselėjantys ir kitais gerais darbais Ukmergę garsinantys žmonės: bėgimo Pabaiskas-Ukmergės iniciatorius ir daugiametis organizatorius bei dalyvis A. Blauzdys, paminklo „Lituania Restituta“ atstatymo organizatorius J. Daunys, 1-ojo Gedimino pėstininkų pulko tradicijų saugotojas ir puoselėtojas V. Gipas, pusę amžiaus meteorologijos stočiai vadovaujantis B. Kaselis, lituanistė ir literatė D. Šilinienė, istorikas ir muziejininkas J. Žentelis.

Vakare prie paminklo „Lituania Restituta“ sužibėjo daugybė žvakelių, danguje nušvito šventinio fejerverko „puokštės“

Nuotraukos A. Kiškio

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau