Kultūros centro dailės galerijoje įsikūrė tautodailininkai. Tradicinėje parodoje žiūrovams pristatoma daugiau kaip šimtas 34 autorių darbų. Parodos atidarymo metu susirinkusieji ne tik apžiūrėjo autorių parodai pasiūlytus darbus, bet ir naują Tautodailininkų sąjungos sukurtą filmą apie Rimantą Zinkevičių (kairėje nuotraukoje - kairėje).

Parodoje pristatoma Ukmergės krašto tautodailė. Čia medinės skulptūros, paveikslai, batika, rankšluostinės, juostos...

Atidarydamas parodą rajono tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius paminėjo, jog nors karantino metu tautodailininkai parodų nedarė, bet „dalyvavo visuose įmanomuose renginiuose, kurie vyko“. Parodoje naujovė - Rasos Laskauskienės ir Stasės Černiauskienės sodai. Pasak R. Zinkevičiaus, jie „papuošė parodą“. Parodoje pristatomas unikalus kūrinys - tautodailininkės Romos Radzevičienės 92 metų amžiaus motinos Vincentos Morkūnienės siuvinėtas paveikslas „Taika ir meilė“. Jis pradėtas kurti dar prieš 65 metus Igarkoje, o baigtas jau grįžus į Lietuvą. Dar viena naujovė -10 Anelės Stancikienės tapytų paveikslų. Paprastai tautodailininkai siūlo parodai tik po kelis darbus. Bet, šiuo atveju, skirta daugiau vietos, nes tapytoja nori įstoti į tautodailininkų sąjungą. „Tokiu būdu sudaryta galimybė padaryti savo darbų mini parodėlę,“ – sakė R. Zinkevičius.

Atidarant parodą menininkas Julius Zareckas pastebėjo, jog tautodailė yra pamatas, ant kurio stovi kultūra. Nes, jeigu nebūtų tautodailės, nebūtų, pavyzdžiui, ir šiuolaikinio meno, nes nebūtų su kuo lyginti naujovių.

Atidarius parodą tautodailininkai persikėlė į šokių salę, kur buvo pristatytas filmas apie Ukmergės tautodailininkų vadovą, skulptorių, rajono garbės pilietį Rimantą Zinkevičių. Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, kalbėdamas apie naują filmą, paminėjo, kad jau sukurtas ne vienas filmas apie tautodailininkus. Problema tik ta, kad reikia iš trijų tūkstančių sąjungos narių atrinkti žmogų, apie kurį bus sukurtas filmas, kurių, deja, teįmanoma per metus sukurti tik vieną ar kelis. Tokie filmai skiriami jaunimui, pamokoms, edukacijai, Lietuvos pristatymui. „Tai filmas ne apie Rimą, o apie visą jūsų kraštą. Tai mūsų tautodailei reikšmingų žmonių įamžinimas,“ – sakė J. Rudzinskas.

Nuotraukos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau