Nuo balandžio 20-osios iki gegužės 12-osios Trakų Vokės dvaro sodyboje buvo eksponuota Egidijaus Darulio tapybos paroda "Išsiliejimai". Tai autoriaus 2022-24 metais kurtų tapybos darbų dalis.

Autorius gimęs Ukmergėje 1972 metais. Kūręs nuo ankstyvos vaikystės.

Laiko juostoje buvo poezijos metas, performansų laikmetis, studijos Šiaulių universitete, plius du metai papildomų portreto studijų pas profesorių V. Gečą. Daug etapų, daug kūrybinių pasikeitimų. Daug smulkių parodų Lietuvos periferijose ir kažkiek Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje. Tame tarpe Egidijus Darulis domėjosi ir garsino dambrelį ir kūrė šiam instrumentui muziką.

Apie savo kūrybą Egidijus kalba taip - "Mano kūrybinis kūnas yra tapyba, o visa kita kūryba yra šio kūno galūnės"...

"Žali sparnai"  Al. drb. 100 x 150 cm                                                                                                                                             "Šaltiniai"  Al. drb. 94 x 126  

"Akis"  Al. drb. 120 x 100 cm                                                                                                                                             "Formų įvairovė"  Al. drb. 120 x 100 cm  

"Ką ir kaip kuriu dabar?" - perklausia autorius - "Išsiliejimai, pulsas, stingimas, irimas, trūnijimas, puvimas, pelėsių ritmika, išsibarstymas ir susijungimai - visa tai apibūdina dabartinį tapymą ir yra mano kūryboje.

Kūriniuose tarsi tik medžiagų išorė ir nieko metafiziško - tik buvę gyvi organizmai ar jų dalys, organai, augalai, jų šaknys, lapai, o ant jų - grybai ir pelėsiai... Ir viskas genda, džiūna arba pūna, pasibaigus gyvasčiai. Šitaip įgauna neįtikėtinai gražias spalvas ir formas - gražesnes nei tas, kurios buvo klestint gyvybei! Ir tai rodytųsi - kalbėjimas apie mirtį? Tačiau nieko panašaus - tai trąša kitam, naujam gyvybės daigui. Tai - Viltis! Toks mūsų pasaulis... Vienas privalo numirti vardan kito gyvybės ir tas naujas, dėka mirusio, įgauna daugiau informacijos... Jei taip netapyčiau - tai padarytų kitas! Jei negyvenčiau - gyventų kitas. Neištarčiau - ištartų kitas. Taip viskas eina vienu ritmu. Tas ritmas grafiškai matomas stuburo slankstelių atsikartojimuose, kiekvienos kirmėlės "vikšro" ornamente, mūsų delno odos vingiuose! Gamtoje viskas "parašyta" - tereikia matyti akimis ir pristatyti visuomenei. Kol kas pasirinkau rodyti pačią gyvybės "trašą". Kol kas aš žiūriu į mažas daleles. Mąstau akimis. Galbūt spėsiu ir atsitraukti - parodyti viską iš toliau?

Tapyboje labai svarbi emocija, poetiškumas ir muzikalumas. Šiame cikle dažnas paveikslas toks, kur formos plaukia tarsi iš baroko - išryškėja išnyrančios iš tamsaus fono. Šviesoje viskas, ką reikia dabar parodyti, o tamsoje - visa, kas laukia savo eilės. O "Visa yra viena" ir bet kokią tapybą galima plėsti iki begalybės - ir iki visiškos tylos ir, priešingai, - iki begalinio triukšmo! Čia - tikra metafizika!"

Reprodukcijos - E. Darulio

 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau