Apie V. Valsmanės kūryba menotyrininkė Baiba Magdalena Eglite rašė - „Paukščiai yra dievų pasiuntiniai - daugelio mitų visame pasaulyje dalyviai. Išmintimi, greitu minčių skrydžiu ir gebėjimu atskleisti žmonėms svarbias paslaptis jie užtikrina ryšį tarp dangaus ir žemės. Baltų archeologinė medžiaga taip pat liudija mūsų protėvių šventą pagarbą vandens paukščiams, kurie gali susieti tris elementus. Jie gali signalizuoti apie žemės ir ežerų užšalimą ir atnešti pavasarį ant savo sparnų. Paukščiai, vabzdžiai, varliagyviai, grybai... Bežodis gamtos gyvenimas – Vitos meno sfera. Galbūt mes nemėgstame blusų, erkių ar vorų, bet kiekvienas padaras turi savo vietą ir vaidmenį didžiojoje gyvenimo grandinėje. Visa supanti gamta – kiekvienas padaras, tiesą sakant, yra tarpusavyje susijęs informacinis laukas. Šiuo natūraliu ryšiu žmonės nėra pranašesni už mažiausią būtybę, nors ir pamiršo natūralų tarpusavio ryšį. Paukščiai – pagrindinė Vitos Valdmanės meno tema ir žinutė. Kiekvienas Vitos Valdmanės paukščio atvaizdas yra informatyvus keramikoje įkūnytas tarpininkas tarp gamtoje žmogų supančių procesų.

Dailininkės keramikės Vitos Valdmanės paukšteliai pas ją atkeliauja patys ir tai daro nuo Vitos akademijos metų. Laikui bėgant nuolat besikeičiantys, jos sukurti paukščiai rado savo namus visoje Baltijos ir Skandinavijos šalyse, o t. p. Šveicarijoje, Ispanijoje, Kroatijoje ir kitur. „Viską darau iš širdies, bet visą laiką ieškau pusiausvyros“, – apie save pasakoja Vita. Pusiausvyra jos pačios gyvenime vidury miško, kur, keičiantis metų laikams, darbas seka darbą, o vidinis dialogas su kiekvienu paskesniu sparnuotu padaru – kvietimas į begalines paieškos galimybes ir techninį tobulumą. Kiekvienas Vitos Valdmanės paukštis apdovanotas individualiomis žmogiškomis savybėmis ir emocijomis. Ir pasiruošęs kontaktui bei pokalbiui su žiūrovu."

V. Valdmanė mokėsi Rygos taikomosios dailės vidurinėje mokykloje, keramikos skyriuje, Latvijos dailės akademijos Keramikos katedroje, Latvijos dailės akademijos Taikomosios dailės katedroje. Dailės magistrė.

Parodose dalyvauja nuo 1991 m. Surengė 20 personalinių parodų Latvijoje ir kitose šalyse. Dalyvauja ir organizuoja tarptautinius simpoziumus.  Apdovanota tarptautinėse žiedimo varžybose Latvijoje, Estijoje, Suomijoje. Menininkė dalyvavo keliuose animacinių filmų projektuose. Darbus įsigijo Latvijos Dekoratyvinio meno ir dizaino muziejus bei privatūs kolekcininkai. Vita yra profesionalios ugdymo įstaigos Salacgrivos meno mokyklos mokytoja; Latvijos dailininkų sąjungos narė.

Parodos organizatorių fotografijos.

 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau