Kovo 28 dieną Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje atidaryta Ukmergės kino ir foto klubo „Horizontas“ narių kūrybos paroda „9 požiūriai į pasaulį“. Čia savo menines fotografijas eksponuoja 9 skirtingo amžiaus, skirtingos patirties autoriai, savitai ir spalvingai žvelgiantys į pasaulį. Jubiliejus ne tik klubui. Jubiliejiniai šitie metai ir pačiam jo vadovui Albinui Kuliešiui, mininčiam savo kūrybinės veiklos 30-metį.

Vakaro metu prisimindamas klubo kūrimosi pradžią, vadovas su šypsena sakė, jog „Horizontas“ buvo įregistruotas per Juozapines, šaltą ir žvarbią pavasario dieną. Tačiau kovo 19-oji – dar ir Pempės diena, kuri, sugrįžusi iš šiltųjų kraštų į gimtinę, pasveikina žemę savo nepakartojamu „Gyvi! Gyvi!“ Taigi ir klubui simboliškai gražiai buvo lemta gyvuoti jau nuo pirmųjų dienų. Dar daugiau. Kaip sakė „Horizonto“ vadovas, tai buvo tarsi akmuo į ramius Ukmergės vandenis, sujudinęs visus pašalius, suvienijęs mėgstančius fotografuoti ir galinga, gaivia banga užliejęs visus meno mylėtojus.

Klubas įsikūrė jaukiose fotostudijos „Žvilgsnis“ patalpose, kur prie židinio susibūrę fotomenininkai aptarinėja savo darbus ir diskutuoja apie gyvenimą. Albinas Kuliešis džiaugiasi, kad šalia vyresniųjų klubo narių – Nijolės Paškauskienės, Stasės Pulkauninkienės, Dalijos Zalenčiūtės buriasi ir jaunimas – Silvija Pranevičiūtė-Bitinienė, Gintautas Steiblys, o štai Viktoras Lazarevas ir Justas Strioga į klubo veiklą įsiliejo visiškai neseniai, ir ši paroda jiems – pirmoji.

Užtat klubo vadovas Albinas Kuliešis fotografijos vandenyse – tarsi senas jūrų vilkas, sėkmingai „pirataujantis“ ir svetimuose plotuose. Kartu su kolegomis keliaudamas po senąją Latvijos žemę, po Lietuvą, jis fotografavo pilis, malūnus, gamtą, vėliau išleidęs ne vieną spalvingą kalendorių, albumėlį, pluoštus atviručių, o nuotraukose netilpusius įspūdžius išliedamas savo eilėse. Albino poezija, skaitoma aktorės Nijolės Narmontaitės, skambėjo Palangoje, Gintaro rūmų kieme, vasarą vykstančio festivalio „Nakties serenados“ metu, jos ne kartą klausėsi Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Rokiškio, kitų miestų poezijos mėgėjai.

Neatsitiktinai ir į parodos atidarymą atvyko gražus būrelis svečių. „Horizonto“ klubo narius jubiliejaus proga sveikino Panevėžio fotografijos galerijos direktorė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narė Marija Čičirkienė, Kėdainių fotografų draugijos narių delegacijos atstovas Jonas Juozaponis, gražiu renginiu fotomenininkų padangėje džiaugėsi rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Julius Zareckas, menininkai Laimutė Dzigaitė, Vytautas Mackevičius, Anatolijus Stiško, režisierius Kęstutis Česnaitis, poetė Leonora Jankeliūnienė ir kiti svečiai.

Vakaro dalyviams žaismingą ir romantišką koncertą surengė Muzikos mokyklos dainoreliai, konkurso „Dainų dainelė“ laureatai, vadovaujami pedagogių Daivos Petrikienės, Dalios Stundienės, Dalios Sližytės ir Audronės Bernadišienės. Jaunieji atilėjai dainavo populiaras kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus dainas, kurios visus sugrąžino į jaunystę, į mokyklos suolą. Akimirkai tarsi sustojo laikas – kaip ir parodos „9 požiūriai į pasaulį“ fotografijose...

M Širvienės nuotraukoje - parodos darbų autoriai. Pirmoje eilėje (iš kairės): S.Pranevičiūtė-Bitinienė, A.Kuliešis, N.Paškauskienė. Antroje eilėje (is kairės): V.Lazarevas, D.Zalenčiūtė, G.Steiblys, S.Pulkauninkienė, J.Strioga.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau