Ukmergės rajone, Lyduokių seniūnijoje esančiame Inkilų kaime nuo senų laikų yra išlikęs paprotys, per Šeštines lankyti kaimo apylinkėse pastatytus kryžius. Kiekvienais metais apie 20 šio kaimo gyventojų, giedodami „Visų šventųjų litaniją“ lanko sodybų kryžius, apeigas pabaigdami ant kalnelio vadinamo Kapeliais. Pagal žmonių pasakojimus iki II pasaulinio karo ir tuoj pat po karo šiame kalnelyje buvo laidojami netikėta mirtimi mirę žmonės ir kareiviai.

Šiais metais Šeštinės ir tradicinė Inkilų kaimo šventė „išpuolė“ gegužės pirmąją dieną. Į šventę susirinko beveik visi kaimo gyventojai, nes šiųmetė šventė atspindėjo tam tikras jos tradicijų įtvirtinimo ir atnaujinimo tendencijas – Kultūros ministerijai parėmus, tautodailininkas Rimantas Zinkevičius išdrožė ir Kapeliuose pastatė naują koplytstulpį, lyg ir savaip pakeitusį čia anksčiau stovėjusius, bet jau sunykusius kryžius. Koplytstulpį pašventino Lyduokių klebonas Rimantas Laniauskas. Po apeigų kaimo gyventojai visus svečius pakvietė į Stamulių sodybą pasivaišinti, pavakaroti, kartu padainuoti. Čia Inkilų gyventojams talkino Ukmergės kultūros centro „Bočių“ folkloro ansamblis.

Tad Inkilų kaimo bendruomenės per amžius išlaikyta ir toliau palaikoma bei puoselėjama Šeštinių giedojimo tradicija, teikianti dvasinį pakylėjimą ir estetinį pasitenkinimą, tikėtina, ir toliau gyvuos.

V. Griškevičiūtės nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau