Geru oru apdovanotą, raudonkojo gandro kleketavimu palydėtą gegužės 3 dienos popietę, į Lietuvos Prezidento A.Smetonos vasaros rezidenciją - „Užugirio kiemą“ iš įvairių Lietuvos kampelių, sugūžėjo poetai, bardai, dainininkai, renginio rėmėjai, Užugirio krašto bendruomenės žmonės, kaimynai, bičiuliai...

Rūmų kolonados papėdėje patogiai susėdus žiūrovams, šventę pradėjo renginio organizatoriai - Užugirio kaimo bendruomenės pirmininkas E.Tušas ir VšĮ „Pasaulio lietuvių namai“ direktorius V. Aleksandravičius. Skambant Valstybės himnui buvo iškilmingai pakelta Lietuvos tautinė vėliava. Meno vadovė R.Žudienė su savo žaviomis auklėtinėmis Viktorija ir Radvile padainavo keletą dainų skirtų Mamoms, tuo tarsi užduodamos šiltą ir jaukų renginio toną.

Renginį tęsė Jonavos poetai P. Zlatkus, A. Aleksandravičienė, N. Smolina. Jiems talkino mažoji Emilija, padeklamavusi eilėraštį Mamai. Jonaviškiai skaitė savo eiles, kartais tam pasitelkdami gitaros garsus. Šį darbą pratęsė bardai iš Raseinių, savaip interpretavę žinoma a.a. V. Kernagio dainą apie Ukmergę. Juos scenoje pakeitė Ukmergės moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, o vėliau ukmergiškiai poetai - žodžio meistrai – V. Lukša, E. Jankeliūnienė, A. Šimatonis, A. Kuliešis, G. Stankaitis, pateikę naujų ar mėgstamų savo kūrybos fragmentų.

Sekančiame programos puslapyje - tautodailininko Mykolo Dirsės pagerbimas. Dailininką pristatė ir su jo biografija supažindino mokytoja-veteranė V.Meilūnienė. Tapytojas buvo apdovanotas atminimo dovanėle ir padėkos raštu. Šventės dalyviai M. Dirsei, tikram kaimo šviesuoliui, buvusiam Lietuvos partizanui, negailėjo plojimų ir gėlių.

Po tapytojo pagerbimo, programą tęsė Raseinių bardai, dainuodami apie Tėvynę, meilę, mamas... Po jų į sceną pakilo anykštėnų poetų klubo ,,Marčiupys“ nariai. Jie skaitė savo kūrybos eiles, o V. Plėta padainavo keletą savo kūrybos dainų. Klubo atstovė A. Širvinskienė tautine juosta apjuosė bei įteikę diplomą ir gėlių puokštę tradicinio K. Širvinsko poezijos konkurso šiųmečiam laureatui, ukmergiškiui meilės lyrikui A. Kuliešiui.

Šventės pabaigoje vyko tradiciniai dalyvių apdovanojimai, padėkos, nuoširdūs palinkėjimai... Renginio organizatoriai, besidžiaugdami jau įvykusiu renginiu viliasi, kad ši kamerinė poezijos ir muzikos šventė taps tradicine.

A. Kuliešio nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau