Per Vilnių gegužės 5 d. vėl praūžė gatvės muzikos šuoras. Šiemet į Vilniuje vykusią „Gatvės muzikantų dieną“ (beje, tai buvo pirmasis programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginys) susirinko apie 250 muzikantų grupių, pasivadinusių įvairiausiais ir keisčiausiais pavadinimais. Žanrų įvairovė irgi stebinanti – nuo klasikos, džiazo, dainuojamosios poezijos, folkloro, krikščioniškos muzikos, roko, repo ir hip-hopo iki postmoderno ar alternatyvos eksperimentų. Visas Vilniaus senamiestis buvo muzikaliai sausakimšas ir pavasariškai muzikalus. Maloniai stebino publikos reagavimas ir dalyvavimas – vilniečiai ir Vilniaus svečiai buvo išties neabejingi šiam renginiui ir jį kuriantiems žmonėms.

Ukmergėje gyvenantys ir kuriantys, improvizuojantys žmonės irgi rimtai ruošėsi (ir susiruošė) šiai šventei. Moksleiviška trijulė Ernestas Lilaus, Rūta Šlinkšytė ir Martynas Nugaras savo džiambų, gitarų muziką bei vokalines improvizacijas demonstravo Sereikiškių parke. Egidijus Darulis interneto pagalba sutelkęs didžiulę dambrelistų kompaniją iš visos Lietuvos, kuri ekspromtu įgijo pavadinimą „Dambras“, kartu su fleita grojančia Violeta Juozapavičiūte (irgi Ukmergė!!!) žiūrovus ir renginių organizatorius stebino – žavėjo - lepino dambrelių – fleitos – mušamųjų - balsinėmis kompozicijomis. Žiūrovui buvo atiduota ne tokia jau menka duoklė – „Dambras“ Pilies gatvėje grojo nuo 15 iki 22 val. Įdomus sutapimas - visi dalyviai iš Ukmergės yra ne tik muzikuojantys, bet ir užsiimantys vaizduojamaisiais menais. Egidijus - kadaise buvęs tapybos mokytojas dailės mokykloje, minėta trijulė irgi tos pačios mokyklos auklėtiniai.

,‚Muzika atveria sienas“ - šis šūkis tinka ne tik „Gatvės muzikos dienai“ ar vasarą vėl vyksiančiam festivaliui „Be2gether“ - jis visada geras kai vyksta bet koks muzikinis „pašnekesys“. Galima pridėti „...ir sielas“.

Nuotraukos iš "YouTube" vaizdo įrašo

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau