Gegužės 5 d. Ukmergės dailininkai atidarė savo kūrybos darbų parodą viename seniausių Latvijos miestų Jekabpils. Ši paroda – sudėtinė projekto „Lietuvos meno dienos Latvijoje“ dalis. Kadangi gegužės 4 d. – Latvijos Nepriklausomybės atgavimo šventė, o gegužės 9 d. - Baltijos šalių įstojimo į ES diena, Jekabpils kultūros namai inicijavo gražų tęstinį projektą tomis dienomis organizuoti kokios nors Europos Sąjungos šalies kultūros dienas. O kadangi lietuviai latvių vadinami tiesiog „braliukais“, pirmenybė atiteko Lietuvai.

Ukmergės dailininkai savo kūrybą pristatė kartu su kitais menininkais iš Utenos, Žagarės, Klaipėdos. Visi jie organizatorių buvo gražiai sutikti ir labai šiltai priimti, tad lietuvių menininkams vizitas į Jekabpils paliko labai puikius įspūdžius.

Ukmergės dailę pristatė Lietuvos Meno kūrėjo statusą ką tik gavęs ir daugybę Lietuvos ir kitų šalių apdovanojimų turintis skulptorius R. Zinkevičius, archeologinės keramikos puoselėtoja V. Vaitkevičienė, Lietuvos dizainerių sąjungos atstovė tekstilininkė O. Kujalienė, pynėja-tautodailininkė R. Adomavičiūtė, dailininkė ir pedagogė R. Zareckienė, pristačiusi netradicinės lino dailės darbus, dailininkas, poetas ir dambreliu muzikuojantis E. Darulis.

Šis vizitas į Jekabpils buvo vaisingas ne tik mūsų miesto kultūros pristatymo prasme – užgimė naujų bendrų kultūrinių projektų, kurie būtų įgyvendinami kartu su lietuvių ir latvių menininkais, idėjos. Ypač didelis susidomėjimas buvo netradiciniu, pačiu mažiausiu pasaulyje perkusiniu instrumentu dambreliu, tad E. Darulis „apturėjo“ tikrai daug klausimų ir bendradarbiavimo pasiūlymų.

Ukmergės menininkai ne tik pristatė lietuviškos kultūros dalelę, tačiau turėjo progos daugiau sužinoti apie savo kaimynus latvius. Jie aplankė pačią seniausią Latvijoje Krustpils pilį, kuriame įsikūręs kraštotyros muziejus, muziejų po atviru dangumi, kuris priminė Rumšiškes bei iš pilies bokšto pasigrožėjo miesto panorama, kurią labai puošia plati ir didinga Daugavos upė. Jekabpils mieste gyvena lygiai tiek pat gyventojų kaip ir Ukmergėje, tačiau miestas dėl plačios upės atrodo gerokai didesnis.

Lietuvos kultūros dienos Jekabpils mieste - įvairūs koncertai, spektakliai, naujos parodos, susitikimai - vyko visą savaitę (iki gegužės 9 d.).

K. Darulienės nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau