Kasmet Zarasų krašte vyksta liaudiško muzikavimo festivalis „Sėlos muzikantai“, skirtas muzikantų bendravimui, liaudiškos muzikos puoselėjimui bei grojimo „peterburgska“ armonika ir jos gamybos tradicijoms išsaugoti. Renginio iniciatorius ir organizatorius - Gintaras Andrijauskas. Jis džiaugėsi ir net kiek stebėjosi į festivalį suvažiavusių dalyvių gausa – šiemet jų susirinko visi 117-ka.

„Sėlos muzikantų“ festivalis savaip įprasmina rytų baltų genties - sėlių, gyvenusios tarp Nemunėlio, Lėvens, Šventosios aukštupių ir Dauguvos, atminimą, etnines ir kultūrines šio krašto šaknis.

Gegužės 10 -11 d. Zarasuose ir Dusetose „Sėlos muzikantai“ susirinko jau 16-ąjį kartą. Atvyko dalyviai ne tik iš Lietuvos, Latvijos, bet ir svečiai iš Estijos. Kadangi festivalis subrendo ir „sulaukė pilnametystės“, tai kiekvienam dalyviui šiemet buvo įteiktas sėlių muzikanto pasas. Šie pasai atiteko muzikantams iš žinomų Lietuvos folk muzikos grupių: „Raskila“ iš Birštono, “Lipk unt sienų” iš Kauno, “Mingė” iš Klaipėdos, zarasiškių kaimo kapelai “Sadūnai”, kapelai “Muzikantai iš pa Utenas“, latvių kapeloms “Laimos muzikanti”, ,,Jazepa kapela”, estų grupei ,,Heino Tartes” ir dar daugeliui kitų.

Tokį pasą parsivežė ir ukmergiškiai Egidijus Darulis bei Violeta Juozapavičiūtė, kurie susirinkusius stebino dambrelių ir fleitos sąskambiais. Dambrelis, bandūrėlis, bandurka, šeivelė, kanklikė – tai vis to pačio lūpinio-perkusinio instrumento skirtingi pavadinimai atskiruose Lietuvos regionuose. Jis liaudiškoje ir folk muzikoje yra žinomas nuo seno, tačiau dažniausiai yra naudojamas kaip pritariantis instrumentas. Egidijus Darulis kelis metus nepaleisdamas šio instrumento iš rankų siekė įrodyti sau ir kitiems, kad šis instrumentas gali būti solinis ir net labai įvairus savo skambesiu. Ko gero jam pavyko, nes žiūrovai, dalyviai ir organizatoriai liko pakerėti ir nustebinti. Egidijus su Violeta atliko keletą kompozicijų, tarp kurių daugiausiai aplodismentų susilaukė „Lietaus lašai“, ir tapo tikru festivalio atradimu.

Apie šį festivalį pasakota ir gegužės 16 d. LTV „Gero ūpo“ laidoje. Joje buvo pristatyti ir savo muziką atliko dalis festivalyje grojusių atlikėjų, tarp jų ir E. Darulis bei V. Juozapavičiūtė.

G. Andrijausko nuotraukoje - E. Darulis

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau