Kuriantis Žmogus yra stebuklas, dovanojantis stebuklus kitiems. Tuo gali įsitikinti kiekvienas, užsukęs į Ukmergės kraštotyros muziejų, kur vyksta tradicinė Ukmergės rajono tautodailės paroda, žydinti visomis, lietuviams taip artimomis – gimtosios žemės spalvomis.


Sausio 24 d. Ukmergės kraštotyros muziejuje atidarytoje, jau senai tradicine tapusioje tautodailininkų parodoje, kasmet dalyvauja vis daugiau kūrybingų žmonių, saugančių ir puoselėjančių liaudies meno tradicijas modernėjančiame šių dienų pasaulyje. Šįkart tapybos, drožybos, keramikos, pynimo, karpinių, siuvinėjimo, floristikos darbų, šiaudų sodų, nėrinių, mezginių ir audinių parodai pateikė 32 autoriai. Visi parodai pristatyti tautodailės kūriniai nauji, nematyti, sukurti ilgais žiemos vakarais ir parodai kruopščiai atrinkti iš daugybės kitų.

Kasmet tautodailininkų būrį papildo vis nauji dalyviai, pasirengę parodyti visuomenei savo kūrybą. Ukmergės kraštotyros muziejaus parodų ekspozicinė salė visada atvira visiems rajone gyvenantiems ir kuriantiems žmonėms. Pirmą kartą šioje parodoje savo darbus pristatė dvi mezgėjos - G. Laskauskienė ir B. Mikėnienė, bei medžio drožėjas V. Butkus. Ukmergiškiai sugeba ne nukopijuoti liaudies raštus, o interpretuoti juos taip, kad taptų nauju kūriniu, nauja idėja, nauju vaizdiniu ir būtų pritaikomi modernėjančiame pasaulyje. Žinoma, pasitaiko įvairių, jau net ne tautodailei priskiriamų darbų, tačiau tai neišvengiama – tai vis to paties „modernėjimo“ įtaka. Tačiau visi darbai atlikti nepaprastai kruopščiai, išbaigti ir labai tvarkingi. Išskirtiniai Romos Markauskienės, Vlados Vančenkovos, Rimantės Adomavičiūtės darbai, itin charakteringa Stepono Nečiūno išdrožta „Pletkininkė“, pralinksminusi nevieną parodos lankytoją.

Kasmet Ukmergės rajono tautodailininkai dalyvauja įvairiose respublikinėse parodose - konkursuose, iš kurių grįžta ir su įvairiais prizais ar diplomais. Parodos atidarymo metu, susirinkusieji sveikino Panevežio krašto tautodailės parodos „Auksinio vainiko“, pirmosios vietos, laimėtoją – medžio drožėją ir Ukmergės rajono tautodailininkų draugijos pirmininką Rimantą Zinkevičių. Daugiau nei 30 metų kuriantis R. Zinkevičius žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Vengrijoje, Čekijoje, Švedijoje, Amerikoje. Tautodailininko skulptūros žavi savo didingumu, o daugybė mažų detalių joms suteikia ypatingo, savito grožio ir plastiškumo.

J. Šakienės nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau