Gegužės 17 dieną į Sližių kultūros namus rinkosi tradicinio poezijos konkurso apie žemę ir žemdirbio triūsą, kurį Sližių kaimo bendruomenė rengia kartu su UAB ,,Ūkininko patarėjas" redakcija, diplomantai, laureatas, jaunoji poetė bei jų artimieji, o taip pat ir poezijos mylėtojai.

2003 - iais atgijęs konkursas šiemet paskelbė jau šeštąjį laureatą. Juo tapo Vytautas Jancikevičius, dabar gyvenantis Vepriuose. Piniginę premiją konkurso laureatui įsteigė Ukmergės rajono savivaldybė. Jaunosios poetės titulą pelnė moksleivė Donata Račaitė iš Kauno. Ją sveikino nominacijos sumanytoja ir nuolatinė šventės rėmėja Seimo narė L. Graužinienė. Konkurso diplomantais paskelbti Audrius Šikšnius iš Šilutės r., Dalia Petkevičienė iš Šilalės r. ir Giedrė Masedonskaitė iš Alytaus r., Daugų. Diplomantams premijas įsteigė nuolatiniai šventės rėmėjai - Ukmergės ūkininkų kredito unija, kaimo turizmo sodybos ,,Juodasis namas" savininkai K. ir R. Bajorinai bei maloniai sutikęs bendradarbiauti ir ateityje verslininkas J. Armanavičius. Visi nominantai buvo apdovanoti Žemės ūkio rūmų padėkomis, kurias įteikė šventėje dalyvavusi atstovė spaudai I. Minskienė ir UAB ,,Ūkininko patarėjas" direktoriaus pavaduotojas R. Adomavičius. Deltuvos krašto kultūros almanachus ,,Eskizai" įteikė šventėje dalyvavęs almanacho redaktorius V. Česnaitis.

Atvykę šventės svečiai pirmiausia buvo pakviesti pasižvalgyti po gražias Veprių seniūnijos apylinkes - ekskursiją vedė seniūnė D. Urbonienė ir seniūnijos vyr. specialistė D. Radzevičienė.

Vidudienį šventė tęsėsi pilnutėlėje Sližių kultūros namų salėje. Poetai - šiųmečio konkurso laureatas, diplomantai, jaunoji poetė - skaitė savo kūrybą, juos papildė į šventę atvykusios 2005 metų konkurso diplomantė S. Vaitiekūnienė iš Pasvalio ir tų metų laureatė L. Jankeliūnienė iš Ukmergės, mūsų kraštietis A. Pavasaris, vepriškis V. Lukša. Dainomis poezijos šventę paįvairino Sližių kultūros namų suaugusiųjų ir vaikų folkloro kolektyvai, vadovaujami S. Novikienės bei merginų ansamblis (V. Matačiūnaitė, A. ir G. Vereniūtės, I. Bausytė, R. Krikštaponytė), svajingas melodijas griežė vepriškių instrumentinis trio, vadovaujamas E. Ratauto. Susirinkusieji į šventę kultūros namų foje grožėjosi Veprių vidurinės mokyklos mokinių šilkografijos bei kitomis technikomis atliktais dailės darbais. Parodą parengė dailės vyr. mokytoja L. Žentelienė ir technologijų mokytoja metodininkė V. Jurevičienė. Nuotaikingą koncertą parengė Ukmergės vaikų muzikos mokyklos atlikėjai. Šventę gėlių kompozicijomis papuošė vepriškė gėlininkė ir poetė Rasa Jeskelevičienė.

Poezijos šventė surengta pagal LR Kultūros ministerijos finansuotą projektą, kurį rengė Z. Bausienė ir V. Ramanauskienė. Atvykę svečiai pajuto nuoširdų ir tikrą bendruomeniškumą, kurio nesuvaidinsi – tai bendruomenės pirmininko Kęstučio Vereniaus, daug dirbančio ir gebančio įtraukti į veiklą, suburti ne tik bendruomenės narius, bet ir visus vietos gyventojus, nuopelnas.

Z. Bausienės nuotraukose - šiūmečio poezijos konkurso laureatas V. Jancikevičius, šventės laureatai ir rėmėjai.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau