Gegužės 22 d. Kraštotyros muziejaus parodų salė sušvito šiltomis spalvomis, spinduliuojančiomis darna ir ramybe. Čia savo tapybos darbų parodą “Įspaudai atminty” atidarė dailininkas ir architektas, kraštietis Albinas Purys. Šį paroda – pirmasis šiųmetės miesto šventės renginys.

“Kūryba – tai dvasios kreipimasis į žmones. Ji turi rodyti tik tai, kas sieloje gražu ir neturi nešti į viešumą nervingumo ar sumaišties”, - kalbėjo susirinkusiems dailininkas.

Ši paroda - klasikinės vaizduojamosios tapybos, turinčios savitą, ryškios ir emocingos vidinės jėgos įtakojamą braižą, pavyzdys. Pristatydamas kolekciją, autorius parinko kompoziciniu ir tematiniu požiūriu jam įdomius darbus. Juos galima išskirti į keletą temų. Jos neatsitiktinės, o susietos su tam tikrais dailininko pomėgiais, kelionėmis, prisiminimais. Tapybos darbuose galima atpažinti menininkui gimtosios Ukmergės, Vilniaus motyvus, kelionių po Prancuziją, Karaliaučių įspūdžių atšvaistus ir vieną iš jo aistrų – buriavimą Kuršių mariose. Mėlynas vanduo ir besisupantys grakštūs burlaiviai – tai autoriaus gyvenimo dalis, nes jis pats ne kartą yra dalyvavęs Kuršių marių regatose, buvo jų dailininkas.

Tarp susirinkusių į parodos atidarymą dalyvavo dailininko klasės draugai, bičiuliai ir pažįstami. Pasidžiaugęs galimybe pabendrauti su gimtinės žmonėmis, pristatyti jiems bent mažytę dalelę savo kūrybos, Albinas Purys prisiminė, kaip atrodė Ukmergė prieš gerą pusšimtį metų – kiek čia buvo malūnų, pirčių, vilnų karšyklų, Kuo buvo garsi Deveikio užtvanka, kiek smalsuolių sutraukdavo netoliese įrengta prieplauka, ką čia veikė jūrų skautai...

Paroda veiks iki birželio 28 d.

J. Petronytės nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau