Gegužės 22 d., įsiliejant į miesto šventės renginių srautą, Ievos galerijoje buvo atidaryta Ukmergės dailininkų paroda “Mano miestas”. Šiaip jau paroda yra gana tradicinė – Ukmergės dailininkai draugėn susibėga bent kartą per metus, tačiau naujas šios parodos aspektas yra tas, kad jį eksponuojama privačioje kultūrinėje erdvėje ir tuo savaip ženklina miesto dailės vadavimosi iš stereotipinių tradicijų pradžią. Bent jau parodai pristatyti darbai eksponuojami naujai – „galeriškai“, o nebe tradicine „parodine“ tvarka. Gal net galima nedrąsiai pradėti kalbėti apie „galerijinės“ autorių ir darbų atrankos bei tam tikro parodos „veido“ formavimo pradmenis.

Parodai darbus pristatė 12 autorių. Gražu, kad paroda gražiai „subalansuota“ dalyvių amžiaus ir kūrybinės patirties prasme – nemažas jaunų kūrėjų skaičius leidžia tikėtis, kad kūrybinių procesų dailės srityje gyvybingumas mūsų mieste tikrai turi ateitį. Kita vertus, nemažas kiekis įvairių miesto motyvų atvaizdų parodai pristatytuose darbuose (o tai reiškia, kad buvo dirbama orientuojantis į šią konkrečią parodą, jos temą) byloją apie ganėtinai aktyvų dailininkų darbą, leidžia kalbėti apie tam tikrą kūrybinį produktyvumą.

Peržvelgiant parodos darbus matyti, kad minėti Ukmergės motyvai dominuoja J. Grigucevičienės fotografijose, I. Skauronės aliejinės tapybos darbuose bei monotipijose, L. Polukov akvarelėje, viename iš E. Darulio darbų. Kiti autoriai, pristatydami savo kūrybą, vis tik laisviau interpretuoja parodos temą: L. Dzigaitė (žolynų grafika) ramiai kuria jai įprastų temų ir formų plotmėje, E. Darulis eksperimentuoja gamtinių medžiagų, kaip paveikslo pagrindo srityje. S. Ordė (mišri technika), I. Misevičienė (tapyba, grafika), J. Šlepetienė (tapyba), J. Zareckas (tapyba) toliau eksploatuoja savo kūrybinę manierą. Savaip išsiskiria neosesecinė J. Židžiūnienės tapyba, gražus A.O. Bartkutės tapybinis pareiškimas. Vienintelio „3D“ atstovo R. Širvelio skulptūros yra tikrai „aukštos prabos“, gaila tik, kad jau eksponuotos anksčiau.

Paroda veiks iki birželio 27d. Ją galima aplankyti trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 iki 16val., šeštadieniais nuo 10 iki 14 val.

I. Skauronės nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau