Ukmergės miesto šventės pradžioje, gegužės 23 d. Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje vyko jau šeštoji poezijos šventė „Debiutai“. Joje susitiko savo eiles „Debiutuose“ kasmet pristatantys ir dar nė karto juose nedalyvavę rajono mokyklų moksleiviai: Jono Basanavičiaus, „Šilo“, Užupio, Želvos vidurinių mokyklų jaunieji kūrėjai, Deltuvos pagrindinės mokyklos poezijos bičiuliai. Šiemet jaunatviškoje pavasario, eilių ir muzikos šventėje debiutavo moksleiviai iš Siesikų vidurinės mokyklos, sulaukta gausaus būrio rašančiųjų iš Antano Smetonos gimnazijos. Iškilmingą šventės atmosferą padėjo sukurti išmoningai išpuošta bibliotekos salė, foje, laiptai. Pagrindinis pastato erdvės apipavidalinimo akcentas – gėlėmis papuošti bateliai, simbolizuojantys pirmuosius jaunųjų poetų žingsnius į literatūros pasaulį.

Jaunųjų Ukmergės rajono literatų kūrybą išklausė ir šventėje viešėjęs poetas, eseistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Navakas, beje, kurį laiką gyvenęs ir mokęsis Taujėnuose ir prisipažinęs, kad vis dar saugo tam tikrus sentimentus Ukmergei. Trims labiausiai jį savo kūryba sužavėjusiems moksleiviams – Vainiui Bakui iš „Šilo“ mokyklos, Justinai Sapatovaitei iš Siesikų ir želviškei Skirmantei Ramoškaitei – K. Navakas dovanojo savo knygas.

Į „Debiutus“ taip pat atvyko kraštietis poetas ir žurnalistas Alfas Pakėnas. Jis apžvelgė išgirstus jaunųjų poetų kūrinius ir paskaitė keletą Jono Takarevičiaus-Lietaus, tragiškai anksti išėjusio Anapilin poeto ir muzikanto, gyvenimo patirties persmelktų eilėraščių. Anot A. Pakėno, būtina, kad šių dienų jaunimas susipažintų su šio tikrai neeilinio, o dabar jau amžinai jauno žmogaus kūryba...

Kiekvienam „Debiutų“ dalyviui, jų lietuvių kalbos mokytojoms bei svečiams buvo įteiktos dovanėlės, šventės dalyviai galėjo susipažinti su mūsų mieste gimusio, o dabar Vilniuje gyvenančio ir studijuojančio Justino Šeškaus fotografijų paroda. Jaunieji literatai sulaukė gausaus sveikinimų ir palinkėjimų pluošto nuo šventės žiūrovų ir jos svečių.

M. Širvienės fotografijos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau