Birželio 4 dieną, trečiadienį Ukmergės kraštotyros muziejui priklausančiame senajame gaisrinės bokšte atidaryta Algio Butlerio fotografijų paroda „Tarp dviejų vandenų po trisdešimties metų“. Raudonų plytų bokšto sienos nušvisto gamtos raštais. Ukmergė – jau ne pirma sotelė, kurioje laikinai apsisitojo, Šventosios vingiu keliaujanti paroda. Šią parodą, kartu su A. Butleriu, lydi autoriaus draugas ir bendramintis Rimas Pakeris. Prieš tai fotografijos buvo eksponuojamos Zarasuose ir Rokiškyje, Utenoje. Ši fotografijų paroda labai simboliška, nes autoriaus sumanymas buvo pristatyti savo darbus miestuose ir miesteliuose, per kuriuos vingiuoja jo darbuose įamžintos Šventoji ir Šavaša.

Fotografijose užfiksuotas Šventosios ir Savašos upių kraštovaizdis - tarsi sugrįžimas į gimtuosius kraštus po trisdešimties metų. Gimęs Zarasų rajone gamtos grožybėmis turtingose Antalieptės apylinkėse, susiklosčius aplinkybėms, A. Butleris atsidūrė kitame Lietuvos pakraštyje. Šiuo metu jis yra jauniausio šalyje Viešvilės rezervato direktorius.

A. Butlerio fotografijose nėra triukų ir specialiųjų efektų. Upės, žolynai, sodai, negailestingo laiko pažymėti medžių kamienai - fotografijų pagrindiniai „herojai“. Pagrindinis fotografijų motyvas - vandens stichijos ir žmogaus veiklos neliestas miškas, trapus metų tėkmės sukurtas ir nuolat atsikartojantis grožis.

Profesionalus biologas nelaiko saves fotomenininku. Jo pagrindinis tikslas - savo darbais ir kitiems įteigti gamtos saugojimo pajautą, nes kaip gamtininkas, nuolat stebintis negrįžtamas žmogaus veiklos pasekmes gamtai, A. Butleris ypatingai susirūpinęs be gailesčio naikinama Lietuvos gamta.

J. Šakienės nuotraukoje parodos autorių sveikina kurso draugo žmona

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau