Birželio 10 d. į muziejų atgabentas tautodailininko R.Zinkevičiaus konservuotas Ungurių kaimo kapinaičių (Taujėnų seniūnija) stogastulpis. Keturšlaitis, vieno aukšto stogastulpis buvęs pastatytas 1890 m. (tokią datą įžiūrėjo restauratorius, muziejininkai patvirtino), į Ukmergės kraštotyros muziejų pateko 1987 m. Stogastulpis yra su gerai išsilaikiusia Nukryžiuotojo skulptūrėle, šiek tiek „krikštus“ primenančia ornamentine puošyba.

Tai jau trečias R.Zinkevičiaus (reikiamus mokymus lankiusio ir atitinkamą kvalifikaciją turinčio meistro) sutvarkytas stogastulpis. Kiti du – dievdirbių iš Griežionių kaimo Katinų darbai - 1880 ir 1881 m. sukurti kelių aukštų stogastulpiai, stovėję Griežionių kaime ir Lyduokių kapinaitėse. Liko konservuoti Taujėnų krašto dievdirbio Gezevičiaus koplytėlę. Ji, tikėtina, bus sutvarkyta dar šiais metais. Atlikus šį darbą, bus konservuoti ir eksponuojami visi mažosios liaudies architektūros paminklai esantys muziejuje. Visi konservavimo darbai atlikti Lietuvos Kultūros ministerijos fondų lėšomis, muziejui teikiant projektus .

J.Šakienės nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau