Spausdinti

Liepos 10 – 13 d. Ukmergėje vyko tarptautinė menų šventė „MENART“. Į Ukmergę atvykę apie 60 muzikantų, dainininkų ir šokėjų iš Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vengrijos, Ukrainos bei kelios Ukmergės saviveiklininkų grupės keturias dienas kartu dirbo, muzikavo, kūrė bendrus muzikos ir šokio projektus ir savo ryškiaspalvę, temperamentingą, išradingą ir kūrybingą „produkciją“ sekmadienio vakare pateikė vieni kitų ir žiūrovų „teismui“.

Šventę kartu organizavo Prancūzijos nacionalinė kaimo bendruomenių federacija ir Ukmergės rajono savivaldybė. Didžiąją dalį festivalio organizavimui reikalingų lėšų skyrė Federacija, laimėjusi kelis projektus iš Europos Sąjungos fondų, dalį skyrė Ukmergės savivaldybė. Šventės dalyviai: folkloro grupė „Turki“ iš Livanų krašto, grupė „Alna“ iš Punsko, didelis ir patyręs kolektyvas „AirBag“ bei jaunų žmonių kvartetas iš Prancūzijos, studentų dainų ir šokių grupė „Tisza“ iš Vengrijos Szolnok miesto, folkloro grupė „Gorlica“ iš Podolės Kameneco. Jiems „partneriavo“ Ukmergės kultūros centro šokių grupės „Vilkmergės“ ir „Arabeska“, sustiprintos keliais muzikantais.

Pirmąsias dvi šventės dienas jos dalyviai susiskirstę poromis (Lietuva - Latvija, Prancūzija – Vengrija, Ukraina – Lietuva) parengė po kelis kūrinius, stengdamiesi panaudoti abiejų šalių folkloro ar kitokius nacionalinius elementus. Vėliau buvo formuojamos naujos mišrios grupės, kurios kūrė vadovaujant vienam vadovui, taip įgyvendinant jo konkrečias idėjas, žinoma, atsižvelgiant į grupės sudėtį bei jos narių pasiūlymus. Į šį festivalio etapą įsijungė ir Punsko lietuvių grupė „Alna“. Taip „gimė“ dar keli kūriniai, iš kurių vienuose vyravo šokiai, kituose muzikavimas arba buvo visko „po truputį“.

Be kūrybinio darbo, „MENART“ dalyviai susipažino su keliomis rajono gyvenvietėmis, ilsėjosi ir linksminosi kaimo turizmo sodybose, dalyvavo diskusijoje apie kultūrą. Sprendžiant iš festivalio dalyvių kalbų ir akių, dirbti ir bendrauti Ukmergėje jiems tikrai patiko, panašios nuomonės laikosi ir festivalio organizatoriai, tad, tikėtina, kad Prancūzijos nacionalinės kaimo bendruomenių federacijos prezidento Žano Mari Biochton‘o pareiškimas, kad sekančiais metais panaši šventė privalės vykti Prancūzijoje, tikrai išsipildys.

A. Pėšinos nuotraukos

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau