Taujėniškiai yra įpratę ir džiaugiasi, kad kas dvejus metus pačiame vidurvasaryje, kai kaimo žmogus šiek tiek atsikvepia po šienapjūtės ir rengiasi naujo derliaus nuėmimui, vyksta tarptautinė mėgėjų teatrų šventė „Prie dvaro“. Ši graži tradicija, užgimusi 2002 metais Taujėnuose, yra puoselėjama ir tęsiama. Liepos 18-19 dienomis Taujėnų vasaros estradoje vėl šurmuliavo teatralai, o jų pasirodymus keitė kitų meno šakų atstovai.

Žiūrovai nuoširdžiai sutiko Joniškio rajono Kriukų mėgėjų teatrą, kurio režisierė D. Musejukienė ir jos vadovaujamas mėgėjų teatras parodė E. Urbaitės komediją „Auksinis kiaušinis“. Daug plojimų susilaukė Šiaulių rajono Bazilionų mėgėjų teatro K. Būgos ir M. Palionio komedija „Dėdė atvažiavo“, kurią režisavo B. Sinkevičienė. Pertraukų metu žiūrovai galėjo pasigėrėti perkusine muzika, kurią dovanojo Vilniaus perkusininkų trio „Taba“.

Bene daugiausia žiūrovų ir jų aplodismentų sulaukė Taujėnų mėgėjų teatras, vadovaujamas Laimos Jančiauskaitės. Šį kartą taujėniškiai parodė jos režisuotą M. Vaitulionienės spektaklį „Praeitin sugrįžus“. Susirinkusi publika turėjo galimybę ne tik „nukeliauti“ į mūsų tėvų ir senelių laikus, bet ir pasiklausyti teatralų atliekamų liaudies dainų, pamatyti lietuvių liaudies šokį, prisiminti senovinių vestuvių papročius. Smagu buvo spektaklį žiūrėti dar ir todėl, kad jau 10 metų Taujėnų scenoje matome tuos pačius mėgėjų teatro entuziastus. Visada aktyvus Rolando ir Jolantos Janickų duetas šį kartą į sceną atsivedė ir dukrą Silviją. Nuo pat pirmųjų teatro įsikūrimo dienų sėkmingai vaidina Hubertas ir Daiva Žižiai, tik šį kartą mamą pakeitė dukra Alvina. Belieka džiaugtis, kad dukros seka tėvų pėdomis. Kaip visada įspūdingai vaidina kultūros renginių organizatorė Jurgita Levickienė, mokytojai Vidmantas Krikštaponis ir Darius Kaplūnas, ukmergiškis, tačiau jau seniai su Taujėnais „suaugęs“ Algis Padolskis, jaunas Laimos ir Valdo Padolskių šeimyninis duetas. Į teatralų šeimą labai gražiai įsiliejo visada šmaikšti, žodžio kišenėje neieškanti Ona Krikštaponienė. Tokie pat ir jos kuriami personažai. Labai smagu visiems buvo matyti Ievą Bagdonienę, kuri pirmą kartą į sceną užlipo prieš 10 metų dar besimokydama Taujėnų vidurinėje mokykloje, bet nepamiršo scenos traukos. Jauna dviejų vaikų mama suspėja ir darbus su vyru Edmundu nudirbti, ir dar į repeticijas vakarais atlėkti.

Po taujėniškių spektaklio scenoje šurmuliavo ne tik tą vakarą vaidinę artistai, bet ir dabar jau Taujėnuose nebegyvenantis, bet anksčiau tame pačiame teatre vaidinęs Algis Virbalas. Buvo prisiminti amžinybėn išėję jauni mėgėjų teatro atstovai – Aurikas Pežinskas ir Rolandas Kanišauskas. Apdovanoti atminimo dovanomis artistai kartu su žiūrovais nuoširdžiai dainavo „Ilgiausių metų“ linkėdami Taujėnų mėgėjų teatrui „Bičiuliai“ šviesios ateities. Nors ir neįvyko žadėtasis „Ugnies šou“, tačiau publika skirstėsi patenkinta, nes pirmosios dienos įspūdžiai neblėso dar ir sekančią dieną.

Antrąją dieną žiūrovų laukė nemažiau įdomūs teatralų pasirodymai. Įdomu buvo stebėti Staicelės mados ir judesio teatro iš Latvijos „Vizija“ surengtą šou „Drabužio kalba“, kurį režisavo L. Silina. Publika nuoširdžiai plojo Krekenavos kaimo mėgėjų teatro „Avilys“ artistams, parodžiusiems R. Paciukonio spektaklį „Nei velnias, nei gegutė“ (režisierė Z. Lindušienė) ir Skėmių mėgėjų teatro komedijai S. Ylos „Aš nenoriu Jurgio“, kurią režisavo R. Dambrauskienė.

Spektaklių pertraukose visus linksmino tik šiemet susikūrusi, tačiau taujėniškių labai mylima Taujėnų miestelio kapela „Ratatita“ ir Taujėnų moterų vokalinis ansamblis.

Teatrų šventė „Prie dvaro“ dovanojo daug džiaugsmingų akimirkų, sukvietė daug žiūrovų ir atsisveikino iki 2010-ųjų metų...

R. Auglio nuotraukose: teatrų šventės atidarymas ir scena iš taujėniškių spektaklio.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau