Rugpjūčio 12 d. yra Tarptautinė jaunimo diena, todėl rugpjūčio 10, 11, 12 dienomis VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" surengė „Jaunimo dienas“ ir pakvietė Ukmergės miesto bei rajono jaunimą į daugybę renginių.

"GYVŲJŲ ŠAŠKIŲ" TURNYRAS

Rugpjūčio 10 d., sekmadienį, „Jaunimo dienos 2008“ Ukmergėje prasidėjo „Gyvų šaškių“ turnyru, kuris vyko miesto stadione. Ant stadiono grindinio kreida buvo nupiešta didžiulė lenta, po kurią vaikščiojo „gyvos šaškės“ - vaikinai ir merginos, vilkintys juodos ir baltos spalvos marškinėliais. Juodųjų ir baltųjų komandoms vadovavo kapitonai, kurie davė nurodymus peršokti iš vieno lango į kitą, keistis vietomis, kirsti ir t.t. Laimingieji net „damomis“ pabuvojo, o kai kuriems teko pastovėti kampe ir „pasmirdėti“. Sužaistos 4 partijos. Turnyro nugalėtoju tapo Arūnas Dudėnas. Jaunuoliai tikėjosi, kad varžybose sudalyvaus ir vyresniosios kartos atstovai, tačiau iššūkio taip ir nesulaukta.

ŽYGIS "AŠ AKTYVUS"

Po „Gyvų šaškių“ turnyro Jaunimo dienų dalyviai patraukė į žygį. Jaunuoliai buvo išskirti į tris grupes, jiems užrištos akys. Kiekvienos grupelės nariai turėjo susikibti rankomis arba laikytis virvės. Trys vadovai trimis skirtingais keliais (ir tikrai ne pačiais trumpiausiais) parvedė grupes nuo miesto stadiono iki VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras", įsikūrusios Miškų gatvėje. Grupių vadovams talkino savanoriai, kurie saugojo žygio dalyvius, keliavusius užrištomis akimis, perspėdami apie kelyje pasitaikančias kliūtis, nurodydami, kada pasilenkti, pašokti, aukštai kelti kojas, o kartais ir specialiai klaidindami. Grupelės susitiko VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" kiemelyje, kur kiekvienas turėjo apibendrinti savo patirtį, pasakyti, kaip jautėsi, papasakoti ar atspėti kokiu keliu, kokiomis gatvėmis ar pro kokius objektus buvo vedamas. Žygio tikslas – suteikti Ukmergės jaunimui galimybę pasitikrinti, ar gerai pažįsta savo miestą, atverti naujas erdves ir parodyti jas ne tiesiogiai, o per pojūčius.

JAUNIMO FOTOGRAFIJŲ PARODA "MŪSŲ LAIKAS"

Tos pačios dienos vakare VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" vyko Jaunimo meninių fotografijų parodos „MŪSŲ LAIKAS“ atidarymas. Parodoje eksponuojami ukmergiškių Martyno Nugaro, Mariaus Šlepečio, Giedrės Širmenytės, Rūtos Lazauskaitės darbai. Meninėse fotografijose atsispindi jaunų žmonių laisvalaikis. M. Nugaras - „Šilo“ vidurinės mokyklos 11 klasės moksleivis. Fotografuoja šiek tiek daugiau nei metus laiko. Dalyvavo parodoje Ukmergės Kultūros centre „Ukmergė amžių sandūroje“. M. Šlepetys yra Antano Smetonos gimnazijos 3c klasės moksleivis. Fotografuoja ketvirti metai. Nuo 2005 m. dalyvauja įvairiose parodose. 2006 m. buvo jaunųjų fotografų kursuose Vokietijoje. 2008 m. Mariaus darbai eksponuoti Ukmergės Kultūros centre parodoje „Ukmergė amžių sandūroje“. G. Širmenytė yra Jono Basanavičiaus gimnazijos 2a klasės moksleivė. Fotografuoja pusantrų metų. Jos darbai eksponuoti parodoje „Langas“ Šiauliuose ir Ukmergės Kultūros centre parodoje „Ukmergė amžių sandūroje“. R. Lazauskaitė mokosi Jono Basanavičiaus gimnazijoje 3d klasėje. Fotografuoja ketverius metus. Rūtos darbai 2008 m. eksponuoti Ukmergės Kultūros centre parodoje „Ukmergė amžių sandūroje“. Jaunieji fotografai patys parengė parodą, rėmino darbus, kabino juos, paruošė pristatymą, surengė atidarymo koncertą. Koncerto metu M.Nugaras atsikleidė ne tik kaip fotografas, bet ir kaip jaunasis muzikantas – grojo mušamaisiais. Jam talkino Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleivė Raminta Naujanytė ir Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos auklėtinė Rūta Dambrauskaitė. Abi merginos grojo gitaromis. Jaunuoliai atliko savo kūrybos dainas.

KINO FILMŲ VAKARAS

Dar vėliau tą patį vakarą jaunuoliai iš VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" pėsčiomis keliavo į miesto centrą, kur senosios miesto autobusų stoties teritorijoje buvo rodomas kino filmai jaunimui. Renginio metu parodyta 11 trumpametražių filmų, 10 iš jų - Ukmergės dailės mokyklos auklėtinių 2005 – 2008 m. kūrinių, kuriuos atrinkti padėjo dailės mokytoja Jolita Šlepetienė. Pirmasis filmukas, parodytas vakaro metu, sukurtas Olandijoje „Seenergy“ mokymuose, kur dalyvavo ir VšĮ jaunimo laisvalaikio centro darbuotoja. Filmo pavadinimas - „Workschop“ (2008m.), autoriai: Alper Senturk, Andrew Chanis, Eda Tuğutlu, Martynas Jonikavičius, Oana Etcu, Darina Gadjurova. Vėliau pristatyti Ukmergės dailės mokyklos auklėtinių kurti trumpametražiai filmai: ,,Ach ta meilė“, ,,Aš kaip erdvė, kuri tęsiasi be galo“, ,,Paskui debesis“, ,,Lygiosios“, ,,Austėja“, ,,Bzzz“, ,,Go“, ,,Kas svarbiau“, ,,Mes dailėj“, ,,Vasaros drobė“. Filmų autoriai: Viktorija Chilevičiūtė, Lina Kuosaitė, Dovilė Jankauskaitė, Marius Šlepetys, Monika Raudonikytė, Atėnė Čečėnaitė, Eglė Petraškaitė, Justina Pavasarytė, Ernesta Vaivadaitė, Ernestas Lylaus, Martynas nugaras ir kiti mergės Dailės mokyklos mokiniai. Besibaigiant vakarui pristatytas režisieriaus Christopher Spencer pilnametražis dokumentinis filmas ,,Žmogau kūnas“, pasakojantis apie tai, kaip iš tiesų veikia žmogaus organizmas, kaip sąveikauja jo pagrindinės sistemos ir organai. Filmą sudaro dvi dalys. Pirmoji dalis „Gyvenimo istorija“ atveria, kaip kiekvieną sekundę mūsų organizme daugybė nuostabių procesų kuria esmines gyvosios materijos savybes. Antroje dalyje „Paprastas stebuklas“ pasakoja, kaip nuo pat prasidėjimo motinos organizme ima veikti sudėtingiausias naujos gyvybės palaikymo mechanizmas, kuris atliks savo darbą tol, kol pasaulį pasveikins dar vienas žmonijos atstovas. Filmas vakaro metu nerodytas, tik pristatytas, kaip įdomus kūrinys, kurį jaunam žmogui verta pamatyti.

DIENOS UŽSIĖMIMAI

Rugpjūčio 11 d., kaip ir dera pirmadienį, imtasi rimto darbo. Visą dieną VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" vyko „Dienos užsiėmimai“ . Taip pavadinti trys 45 min. trukmės teoriniai-praktiniai seminarai jaunimui. Užsiėmimų metu Gintarė Gailytytė pristatė Arūno Dudėno parengtą medžiagą apie jaunimo politikos įgyvendinimą Ukmergės rajone. Vėliau jaunieji ukmergiškiai, pabuvoję jaunimo mokymuose užsienio šalyse, dalinosi ten įgyta patirtimi su kitais jaunais žmonėmis. Andrius Lyška ir Loreta Kriaučiūnaitė pristatė mokymus, vykusius Olandijoje, o Augustė Usonytė papasakojo apie patirtį Graikijoje bei Latvijoje. Jaunuoliai ne tik rodė skaidres, pasakojo, atsakinėjo į klausimus, diskutavo, bet ir vedė žaidimus, davė publikai atlikti praktines užduotis.

GRAFITŲ TAPYMAS

Vakarop visi rinkosi į Ukmergės jaunimo centro kiemelį, esantį Kauno gatvėje. Čia buvo vykdomas grafitų tapymo projektas. Jaunieji Ukmergės grafitų mėgėjai ant dviejų plokščių piešė du paveikslus, kurie kaip dovanos pasiliko vienas Ukmergės jaunimo centre, kitas – VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras". Dailininkus palaikė kiti jaunuoliai, kurie, stebėdami besidarbuojančius grafitų mėgėjus, šnekučiavosi, klausėsi muzikos, o kai kurie prisiminė mokyklą ir žaidė „klases“.

DISKOTEKA JAUNIMUI

Vėlai vakare (bet ne ilgiau negu leidžia LR įstatymai) VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centre", vyko diskoteka jaunimui. Grojo DJ Šaras iš Vilniaus. Gretimoje patalpoje vyko vakaras „Kitokia muzika“, kuriame dalyvavo tie, kuriems nesinorėjo šokti.

JAUNIMO ORGANIZACIJŲ MUGĖ

Rugpjūčio 12 d. antradienį į Jaunimo dienas 2008 Ukmergėje įsiliejo svečiai iš kitų rajonų. Nuo ryto Pilies parke šurmuliavo jaunuoliai, buvo statomos palapinės ir ruošiamasi jaunimo organizacijų mugei, kurioje įvairios rajono ir svečių jaunimo organizacijos turėjo galimybę pristatyti savo veiklą visuomenei. Mugėje be ukmergiškių dalyvavo Zarasų jaunimo centras.

Jaunimo centrų atstovų konferencija ir VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" atidarymas
Antroje dienos pusėje VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" vyko jaunimo centru atstovų konferencija „Atviri jaunimo centrai . Kas tai yra „atvira“?“ . Diskusijoje dalyvavo Zarasų jaunimo centras, Jonavos rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis“ stalas, VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras", Ukmergės rajono savivaldybės atstovai, Jaunimo reikalų departamento direktorius. Organizacijos pristatė savo veiklą, papasakojo apie turimus resursus, pasidalino patirtimi. Svečiai domėjosi jaunimo veikla kituose rajonuose.

Iškart po diskusijos apie atvirus jaunimo centrus vyko oficialus VšĮ 'Jaunimo laisvalaikio centras" atidarymas. Centro darbuotojai pasveikino savo pirmuosius savanorius, pristatė juos į atidarymą susirinkusiems svečiams.

TIKRO GARSO KONCERTAS

Jaunimo dienos 2008 Ukmergėje užbaigtos tikro garso koncertu, skirtu VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras" atidarymui. Koncertas vyko ant Ukmergės kultūros centro šoninių laiptų. Koncertavo grupė „Cool gardens“ Ukmergė, Zarasų jaunimo centro grupės „T&T“ ir „SKASKA“ bei grupė „Arbata“.

Visi Jaunimo dienų renginiai buvo nemokami. Jaunimo dienas 2008 Ukmergėje rėmė Jaunimo reikalų departamentas prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Ukmergės rajono savivaldybė. Renginių organizatoriai ne atsitiktinai kiekvienai veiklai parinko skirtingas miesto erdves, išsidėsčiusias ne šalia viena kitos, bet ir ne per daug nutolusias, kad būtų įmanoma iš vieno renginio į kitą neskubant kartu su draugais keliauti pėsčiomis. Tokiu būdu norėta parodyti jaunimui, kiek daug erdvių jie turi savo mieste. Tai ir miesto stadionas, ir VšĮ "Jaunimo laisvalaikio centras", ir Ukmergės jaunimo centras, ir senosios miesto stoties teritorija, ir Pilies parkas, ir šoniniai Ukmergės kultūros centro laiptai, ir visos miesto gatvės, kiemeliai bei kitos erdvės. Reikia jas tik pastebėti ir išnaudoti. Tuo pačiu norėta pristatyti visuomenei labiausiai jaunimo lankomas vietas ne tik kaip neigiamos įtakos zonos, kur jauni žmonės išmoksta keiktis, rūkyti ir gerti, bet ir kaip erdves, kur vaikinai ir merginos sužino naujų dalykų, tobulėja, gali išreikšti save, pasidalinti patirtimi.

M. Šlepečio fotografijos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau