Rudens pradžioje, kvepianti "Valdo leidyklos" spaustuvės dažais, pasirodė nedidelė knyga - "Žemaitkiemis - mūsų tėvų ir protėvių žemė". Tai - Žemaitkiemio kaimo bendruomenės projekto "Žemaitkiemėnai, ugdykim bendruomenės savigarbą", finansuoto Ukmergės rajono Vietos veiklos grupės pagal programą "LEADER+" ir Ukmergės rajono savivaldybės, "materiali išraiška". 76 puslapių apimties leidinyje patalpinta 16 straipsnių, atspindinčių miestelio, šv. Kazimiero bažnyčios, mokyklos, bibliotekos, kitų miestelyje esančių įstaigų istorijas. Aprašytas Žemaitkiemio meteoritas, pakliuvęs ir į nesenai sukurtą Žemaitkiemio herbą, keli prie miestelio tyvuliuojantys ežerai, ūkininko Z. Vaičiulio ūkio istorija ir dabartis... Knygelėje spausdinamas straipsnis apie poetą Vladą Šlaitą, čia praleidusį savo vaikystę, publikuojami keli jo eilėraščiai. V. Šlaito eilėraščiu "Prisiminimui" užbaigiamas ir pats leidinys:

Kai nebebus manęs, kai laikas mano kaulus
pavers į akmenį arba į šiurkščią žolę,
bent jūs paliudykit, o akmenys ir žolės,
kaip aš mylėjau

šiuos rudenėjančius laukus, šį ramų viksvų
rudens šiurenimą,
kaip aš norėjau pasiimt kryželio vietoje
nors vieną viksvą su savim: prisiminimui.

Straipsnių autoriai: V. Aleknavičienė, G. Buteikienė, R. Čeberiakienė, I. Dabrickienė, R. Devenis, N. Druskytė, S. A. Misiūnas, A. Misiūnienė, R. Misiūnienė, R. Mikutienė, Z. Periokienė, E. Rudnickaitė, Z. Vaičiulis.

Savo vietą knygoje rado ir praeities kūryba bei papročių atspindžiai - patalpinta surinkta etnografinė medžiaga apie tai kaip žemaitkiemėnai spėdavo orus bei "Daina apie Žemaitkiemį", sukurta, tikriausiai, apie XX pradžią.

Be jau minėtų poeto V. Šlaito eilėraščių "Žemaitkiemyje..." publikuojami ir V. Aleknavičienės, B. Tvarkūno, moksleivės A. Romanovos eilėraščiai, Žemaitkiemio pagrindinės mokyklos moksleivių ir dailininko V.K. Gibavičiaus piešiniai.

Leidinys gana gausiai įliustruotas spalvotomis, dabarties įvykius įamžinusiomis, fotografijomis, iš archyvų ir asmeninių albumų atkeliavusiomis, ankstesnį miestelio ir jo žmonių gyvenimą atspindinčiomis nuotraukomis.

Leidinio sudarytojai: R. Mikutienė, G. Mikutis.

 

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau