Rugsėjo 5 dieną Veprių krašto muziejus šventė 40 – ties metų jubiliejų. Nors oficialus muziejaus pavadinimas šiuo metu – Ukmergės kraštotyros muziejaus Veprių filialas, vis tik pavadinimas „Veprių krašto muziejus“ tikrai smarkiai neiškraipo tiesos – šiame krašte ir šio krašto žmonių pastangomis muziejus ir „gimė“. Tad neveltui jaukų penktadienio vakarą nuoširdūs ir šilti sveikinimai skambėjo Jonui Ženteliui (nuotraukoje), šio muziejaus įkūrėjui bei puoselėtojui. Sveikinimai kupini padėkos už ilgalaikį darbą renkant ir saugojant krašto praeities „žvaigždes“, kaip sakė, VšĮ „Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Vida Meliūkštienė.

Mokytoja, muzikantą, skulptorių, istoriką ir, žinoma, muziejininką Joną Žentelį sveikino LR kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyr. specialistai Rūta Pileckaitė ir Romanas Senapėdis, LR kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Etninės kultūros globos pirmininkas Libertas Klimka, LR seimo narė Loreta Graužinienė, Ukmergės rajono savivaldybės narė Regina Kaupienė, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Julius Zareckas ir kt. Sveikinimus palydėjo patrankos salvės, iššautos Ukmergės karo istorijos klubo „1-as LDK Didžiosios buožės pėstininkų regimentas“, vadovaujamo pulkininko Gintaro Čepo.

Šiuo metu Veprių krašto muziejuje saugoma apie 8000 vertingų istorinės, etnografinės bei kultūrinės vertės eksponatų. Labiausiai žavi tai, kad eksponatai surinkti vieno žmogaus. Tas stebina ne tik pirmą kartą apsilankiusius muziejuje, nuostaba ir pasigerėjimas apima kiekvieną kartą, peržengus muziejaus slenkstį. Kultūrinė muziejaus dvasia neabejotinai nušviečia ir šildo visą Veprių miestelį.

Veprių muziejus, pastebimas ir savaip unikalus visoje Lietuvos kultūrinėje panoramoje, tyliai bet oriai žingsniuoja į savo penkiasdešimtmetį.

G. Nemunaičio nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau