Rugsėjo 12 dieną rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo surengtas literatės, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narės, pedagogės Apolonijos Grigonytės kūrybos vakaras “Karuselė metų sparčiai sukas...”, skirtas autorės 70-mečio jubiliejui paminėti. Į šventinį renginį susirinko didžiulis būrys jubiliatei brangių ir artimų žmonių, rajono literatų, tautodailininkų, kolegų.

Vakarą pradėjo buvęs ilgametis rajono literatų klubo „Versmė“ vadovas Kazys Klevinskas, scenoje įžiebęs simbolines aštuonias žvakes ir palinkėjęs, kad aštuntasis dešimtmetis būtų dar kūrybingesnis, kupinas šviesos, gerų idėjų ir, žinoma, subrandintų dar vieną, jau dešimtąją knygą. Pirmoji į sceną pasveikinti jubiliatės užkopė buvusi jos mokytoja mažytėje Virkščių pradinėje mokyklėlėje Genovaitė Grigaliūnienė. Atvyko į savo kolegės šventę ir buvusios jos kurso draugės, Vlado Žvirblio pedagoginės mokyklos auklėtinės - Irena Jovaišienė, Janina Malinauskienė, Aldona Čereškienė ir Irena Maniukienė.

Gražiai jubiliatę sveikino jos knygelių iliustratoriai. Vienas iš jų – buvęs jos mokinys, tuometinis Žeimių pradinukas, Justas Grigaliūnas, dabartinis Jono Basanavičiaus gimnazijos abiturientas. Justas prieš dvejus metus iliustravo pirmosios savo mokytojos knygelę “Dobiliukų rasa”. Su gėlių puokšte atskubėjo į šventę ir trijų knygelių vaikams iliustratorė - Žeimių medicinos punkto slaugytoja Elvyra Vaičiūnienė. Neatsitiktinai savo gerai senai bičiulei gėles skyrė ir Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos. Jubiliatė – dažna viešnia šiame skyriuje, čia rengiami jos knygelių vaikams pristatymai, mokytoja ir pati labai domisi literatūra mažiesiems skaitytojams, naujais savo kolegų leidiniais. Daug gražių žodžių jubiliejų švenčiančiai mokytojai išsakė rajono literatai – Leonora Jankeliūnienė, Stasė Čirbienė, Gintautas Stankaitis, Monika Blauzdienė, fotomenininkas Albinas Kuliešis, režisierius Vytautas Česnaitis ir kiti svečiai. Prisiminimais apie buvusią Katechetų kursų draugę Kauno kunigų seminarijoje dalijosi pedagogė Nijolė Kaselienė.

Renginio metu salės sceną puošė Apolonijos Grigonytės knygų viršeliai, dailiai įkomponuoti tarp spalvotų rudens lapų. O žiūrovai negailėjo nuoširdžių plojimų ir savo dainomis vakarą papuošusiam vokaliniam moterų duetui - “Šilo” vidurinės mokyklos mokytojai Emilija Butvilavičienė ir Jono Basanavičiaus gimnazijos pedagogei Veronika Raulinaitienei. Mažojoje bibliotekos galerijoje veikė gausi ir turininga dokumentų paroda, skirta jubiliatės gyvenimui ir kūrybai, - „Metų verpete”.

Baigiantis renginiui, visiems ją sveikinusiems vakaro svečiams, visiems, kurie padėjo surengti jaukią, šiltą, ilgam įsiminsiančią šventę, Apolonija Grigonytė įteikė dailius suvenyrus, atvirukus su savo kūrybos posmais ir šventiniais linkėjimais.

M. Širvienės nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau