Rugsėjo 18 d. Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta paroda, gražiu pavadinimu „Vėjo juosta“. Šią tapybos bei grafikos dabų parodą visuomenei pristatė tautodailininkas Leonidas Polukovas. Spalvingus, plastiškos tapybos darbus, autorius eksponavo ankstesnėse parodose, tačiau grafikos kūriniai – pirmas autoriaus bandymas. Ir nors sakoma, kad pirmas blynas dažnai būna prisvilęs, apie Leonido Polukovo kūrybą to nepasakysi.

Ši personalinė paroda gimė iš gražaus bendradarbiavimo su poete Audrone Dikšaite-Lampickiene, kurios poezijos knygelę, tokiu pat pavadinimu - „Vėjo juosta“, papuošė Leonido Polukovo grafikos darbai. Pardoje apsilankiusi poetė nauju žvilgsniu pamatė ir įvertino, regis jau tiek sykių regėtus kūrinius, nes kaip pati prisipažino, juos buvo mačiusi tik nufotografuotus. Žinoma fotografija, kokia ji bebūtų kokybiška, niekuomet neperduos „gyvo“ kūrinio šilumos.

Leonidas Polukovas kilęs iš Sibiro sostinės Omsko. Tačiau 1989 metais Ukmergėje įsikūręs menininkas, mano esantis tikras ukmergiškis. Regis visiškai su menu nesusijusį karininko-inžinieriaus išsilavinimą Omsko aukštojoje karo mokykloje įgijęs Leonidas Polukovas, nuo pat vaikystės domėjosi menu. Lankė Omsko miesto vaikų meno mokyklą studijų metais, vėliau dirbdamas niekuomet nepamiršo teptuko ir dažų. Tad nenuostabu, kad meninio išsilavinimo neturintis menininkas pasiekė beveik profesionalaus tapybos technikos lygio.

D. Karalio nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau