Rugsėjo 27 d. Ukmergės centre vyko "Žemdirbių šventė2008". Tai jau tradicinis renginys, susijęs su derliaus nuėmimo, tam tikro žemdirbiško darbo ciklo pabaigtuvėmis. Kaip visada iš visų rajono seniūnijų suvažiavę ūkininkai ir kiti seniūnijų gyventojai demonstravo savo išmonę, daržovių ir vaisių gausą, kulinarinius šeimininkių gabumus. Rajono savivaldybės vadovai, Seimo nariai, įvairių įmonių atstovai gausiai apibėrė žemdirbius dovanomis, padėkomis ir prizais.

Be šių, tradicinių, šventės atributų ji buvo "papuošta" gana gausia ir įvairiaspalve kultūrine programa.

Pirmiausiai į sceną išbėgo tautinių šokių šokėjai atvykę iš Panevėžio, Kėdainių, Latvijos miestelių Livanų ir Rožupės. Jie čia suvažiavo į tautinių šokių šventę "Klumpakojis", kurią surengė Ukmergės kultūros centro tautinių šokių kolektyvas "Vilkmergė" (vadovė R. Zabielienė). Įvairiai vienas kitą keisdami tautinius lietuvių ir latvių šokius šokėjai trypė beveik tris valandas.

Kaip vienas iš šventės elementų buvo gražiausio paveikslo iš įvairių rudens gėrybių rinkimai. Nors ir ne visos seniūnijos sugalvojo kaip tie "gražiausi" turi išrodyti, tačiau pažiūrėti tikrai buvo į ką. Gražiausiu išrinktas Siesikų seniūnijos paveikslas, vaizduojantis vis labiau miestelio simboliu tampantį Siesikų pilį-dvarą.

Šventės pabaigai į sceną "įžygiavo" muzikų paradas, pasivadinęs skambiu "Musica magna" vardu. Programą pradėjo Lietuvos Kariuomenės mušamųjų instrųmentų ansamblis, juos pakeitė akordeonistai Eduardas Gabnys ir Genadijus Savkovas, skambiabalsiai solistai Rasa Juzukonytė ir Deividas Staponkus, tautiška kapelija "Sutaras". Programą užbaigė Lietuvos kariuomenės orkestras.

Dėl visų aukščiau išvardintų dalykų, o ir dėl to, kad oras buvo nei šiltas, nei šaltas, žiūrovai šventėj užsibuvo iki vėlyvos popietės...

E. Darulio nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau