Š. m. rugsėjo 27 d. (šeštadienis) Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko XXV Rytų Lietuvos literatų susitikimas iš ciklo „Gimtosiomis literatų pėdomis..." - XII Rytų Lietuvos literatų konkurso laureatų pagerbimo šventė.

Į rudeninį susitikimą Varėnoje sugužėjo per 40 literatų iš sostinės, Ignalinos, Varėnos, Šalčininkų, Širvintų, Trakų, Vilniaus rajonų ir Elektrėnų savivaldybės.

Su nekantrumu ir įtampa regiono literatai laukė XII Rytų Lietuvos literatų konkurso laureatų paskelbimo bei apdovanojimo ceremonijos. Kiekvienas konkurse dalyvavęs ir į susitikimą atvykęs kūrėjas vylėsi būti pats geriausias, tačiau ir neišgirdęs savo vardo nenusiminė, bet nuoširdžiai džiaugėsi savo kolegų - plunksnos brolių sėkme. Juk Vilniaus apskrities kultūros centro direktorė Birutė Kurgonienė savo atidarymo kalboje visus nuramino, primindama, kad, anot A. Čechovo, nieko nėra baisesnio už provincijos įžymybę. O be to, ir B. Pasternakas teigė, kad būti žymiam - negražu... Tikrasis kūrėjas yra didis savo kuklumu. Štai kaip apie M. K. Čiurlionį atsiliepė V. Daujotytė: „Čiurlionio tonas visur (išskyrus kūrybą) - nuolankumo, atsiprašymo; taip, iš nuojautos, kad per didelis, per kitoks...".

Poezijos nominacijoje I vietą šiais metais pelnė jauna poetė Rūta Suchodolskytė iš Trakų r. (paskatinta Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LRV diplomu ir atminimo dovanėle), II vietą laimėjo Ervinas Vinkleris iš Ignalinos, o III vietos laimėtoja paskelbta elektrėniškė Ona Rasutė Šakienė.

Prozos nominacijos laimėtoju tapo ukmergiškis Kęstutis Česnaitis, laimėjęs I vietą už istorinę dramą “Vilkmergės ragana” (paskatintas Vilniaus apskrities viršininko administracijos padėkos raštu ir atminimo dovanėle). Buvo pagerbti ir II bei III vietų laimėtojai - Liubovė Salimova iš Šalčininkų bei Aldona Raugalaitė iš Merkinės.

Publicistikos nominacijos laureatės vardą šiais metais pelnė Malvina Miškinienė iš Trakų (paskatinta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėkos raštu ir atminimo dovanėle). Nustebino paskutinę akimirką konkursui pateikęs paraišką fotomenininkas Alfredas Girdziušas ir užėmęs garbingą II vietą, o audringų kolegų ovacijų sulaukęs varėniškis Jonas Staliulionis, konkurse pelnė III vietą.

Ypatingą dovaną laureatams suteikė savaitraštis „Šeimininkė", apdovanodamas nugalėtojus savo prenumerata bei galimybe savo kūrybą spausdinti laikraštyje.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas rašytojas Raimondas Kašauskas džiaugėsi nemažėjančiu Rytų Lietuvos literatų aktyvumu bei kūrybingumu. Susirinkusiems kūrėjams palinkėjo tęsti nelengvą rašančiojo darbą bei aktyviai dalyvauti konkursuose, literatų susitikimuose, kurių metu dalijamasi gerąja patirtimi, kūrybinėmis įžvalgomis, laimėtais pasiekimais ar išleistomis knygomis.

Nuotraukoje XXV Rytų Lietuvos literatų susitikimas

Šaltinis: www.vakc.lt; Vilniaus apskrities kultūros centro informacija

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau