Spalio 9 d. „Ievos galerijoje“ buvo atidaryta Ukmergės dailininkų paroda „Ukmergės krašto paveldas menininkų akimis“. Ši paroda – to paties pavadinimo Ukmergės meno draugijos projekto įgyvendinimo rezultatas. Projektą parėmė Ukmergės rajono savivaldybė ir VšĮ „Ievos galerija“, o partneriu buvo Ukmergės kraštotyros muziejus. Projekto esmė – sukurti tam tikras dailininkų menines improvizacijas kraštotyros muziejaus fonduose saugomų eksponatų tema. Projekto kuratore – šių eilučių autorė. Įgyvendinant projektą vyko glaudus privataus ir viešojo sektoriaus, kuriančiųjų ir paveldo saugojimu besirūpinančiųjų bendradarbiavimas.

Parodos tema įpareigojo menininkus įsižiūrėti į gausų kultūrinį paveldą saugomą muziejaus fonduose, atidžiau pažvelgti į liaudies tradicijų bei laiko samplaiką, atsispindinčią įvairiuose muziejaus surinktuose liaudiško tikėjimo ir kasdienės buities atributuose. Dailininkams ši tema pasirodė įdomi, įkvepianti ir neišsemiama. Kiekvienas projekto dalyvis kūrė pasirinkdamas jam priimtinas meninės išraiškos priemones: fotografiją, tapybą, grafiką, keramiką, tekstilę. Kūrybinio proceso metu buvo gausiai naudojama fiksuota muziejaus eksponatų medžiaga, tačiau kiekvienas menininkas kūrė savo įprastinėje kūrybinėje erdvėje, tarpusavyje ypatingai tampriai nebendraujant. Tokiu būdu kiekvienas iš dalyvaujančių projekte dailininkų savitai perteikė santykį su pasirinktais paveldo objektais, pasirinktos temos parodoje eksponuojamuose darbuose nesikartoja, o kaip tik papildo viena kitą. Tad galima teigti, kad tokiu būdu parodos ekspozicija tapo gana organiška ir vienalytė.

Idėja parodą daryti parodą „Ievos galerijoje“ irgi neatsitiktinė. Šis pasirinkimas tik dar labiau įsipina į projekto temą, mat pastatas, kuriame įsikūrusi ši erdvė parodoms,- irgi paveldas – tai vertinga senamiesčio dalis.

Parodoje dalyvauja devyni Ukmergės menininkai. Tai Aušra Bartkutė-Deviatnikova, Ieva Skauronė, Vita Vaitkevičienė, Egidijus Darulis, Kristina Darulienė, Dainius Tijūnėlis, Nijolė Paškauskienė, Julius Zareckas ir Laima Dzigaitė.

Tikėtina, kad šis projektas bus tęsiamas ir ateityje, dailininkai dar ilgai galės perteikti savo pojūčius stebint kultūrinį paveldą bei kurti šia tema.

Paroda veiks iki gruodžio 14d. „Ievos galerija“ dirbs šeštadieniais 10-13val.

E. Darulio nuotraukoje - dalis parodos autorių parodos ekspozicinėje erdvėje

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau