Lapkričio 5 Ukmergės kultūros centro dailės galerijoje buvo atidaryta dešimtoji – jubiliejinė Respublikinė negalės žmonių dailiųjų amatų darbų paroda „Rudens saulutė“.

Negalės žmonių parodos „Rudens saulutė“ jau ne pirmus metus vyksta Ukmergėje ir jas stebint aiškiai matosi, kad plečiasi dalyvių geografija, daugėja parodai pristatomų darbų skaičius, kyla meninis jų lygis. Šiais metais parodai pateikta apie 1300 kūrinių, kuriuos sukūrė virš 150 įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose gyvenantys kuriantieji. Parodai pateikti labai įvairių žanrų darbai: tapyba, drožyba, mezginiai, keramikos dirbiniai ir t.t.

Parodos atidaryme kartu su parodos darbų autoriais dalyvavo ir sveikinimus bei įvairius gražius palinkėjimus išsakė rajono meras A. Kopūstas, Lietuvos neįgaliųjų sąjungos garbės prezidentas J. Mačiukevičius, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja V. Ginaitienė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius R. Baravykas ir kiti. Rašytojas J. Mačiukevičius parodą „Rudens saulutė“ pavadino fenomenaliu, vieninteliu tokiu reiškiniu šalyje, kai į vieną parodą suvežama tiek daug darbų, joje dalyvauja negalios žmonės - kūrėjai iš visos Lietuvos, kai atsiskleidžia visa kūrybinė Lietuvos neįgaliųjų darbų panorama. Už tai jis padėkojo Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkei L. Aleksienei, A. Kopūstui, kitiems, kurių dėka negalės žmonės turi galimybių parodyti, ką moka, sugeba. Tai - ir jų bendravimas su sveikaisiais. Anot prezidento, gaila, paroda Lietuvoje mažokai viešinama, tad jis pats asmeniškai pasistengsiąs, kad apie tai sužinotų kuo daugiau žmonių.

Susirinkusiems į atidarymą koncertavo Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos ansamblis „Daina“, Muzikos mokyklos auklėtiniai.

E. Darulio nuotraukose - maža dalis parodos eksponatų.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau