Sapnų ir tikrovės susiliejimai ,,Tarp upės ir upelio“
- Smulkiau
- Autorius Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė
- Paskelbta: 2025 m. vasario 14 d.
Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus galerijoje „Keliaujantis paukštis“ atidaryta buvusios šios mokyklos mokinės, dabar – Vilniaus dailės akademijos studentės, Ievos Vytaitytės aliejinės tapybos darbų paroda ,,Tarp upės ir upelio“.
Ieva Vytaitytė baigė Ukmergės meno mokyklą, kurioje įgijo pagrindinį ir tikslinį ugdymą. Kūrybinį kelią tęsia Vilniaus dailės akademijoje (VDA), kur šiuo metu yra trečio kurso įvietinto meno katedros studentė. Ji specializuojasi freskos-mozaikos kryptyje.
Ukmergiškė yra dalyvavusi grupinėse parodose „Gentis“ Bernardinų bažnyčioje ir „Nidos utopija“ VDA Kreatoriume. Taip pat yra surengusi savo pirmąją personalinę parodą, kuri buvo eksponuota Veprių akademijoje (VEPA), o dabar atkeliavo į Meno mokyklos galeriją.
Ievai jau ne kartą teko vykdyti užsakymus sieninės tapybos srityje. Jos mano laisvos abstrakcijos puošia viešąsias erdves (biurus). Be to, teko su komanda įgyvendinti sienos projektus Prahos ambasadoje ir Italijoje, Fontanille miestelyje, taip jauna menininkė turėjo galimybę palikti dalelę savo kūrybos svetur.
Studijuodama Vilniuje Ieva nuolat grįžta prie šaknų, namų, pradžios.
Paroda ,,Tarp upės ir upelio“ glaudžiai susijusi su Ievos Ukmergės kraštu. „Užaugau prie Šventosios upės ir daugelio mažesnių upelių, kurie tapo mano namais. Nuo vaikystės vanduo buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis – jis ne tik maitino kraštovaizdį, bet ir tapo giliu vidiniu šaltiniu. Vandens poveikis formavo ne tik mano pasaulį, bet ir mano tapybą. Kiekvienas potėpis, spalvų pasirinkimas, netgi kompozicija – visa tai, kaip vandenys teka, kinta, susilieja ir atsispindi viduje“, - sako tapytoja.
Šioje parodoje, per vandens ir erdvės santykį, ji tyrinėja momentus, kai žmogus pereina iš vieno būvio į kitą – lyg peržengia slenkstį, kuris atveria naujas ribas ir galimybes. Ievos kūriniai pasakoja apie gilų ryšį su gamta, apie sapnų ir tikrovės susiliejimą, kai vanduo tampa ne tik fiziniu, bet ir emociniu ženklu, kur riba tarp realybės ir fantazijos yra neapibrėžta.
Parodos atidarymo metu Ieva papasakojo apie konkrečių paveikslų gimimą, atsakė į dabartinių Dailės skyriaus mokinių klausimus.
Mokytoja Roma Zareckienė pasidžiaugė buvusios mokinės išlaisvėjimu, paveiksluose nebeliko smulkių detalių. Mokytoja prisiminė, kaip, besirenkant specialybę, lydėjo Ievą į akademiją, kur ji, patekusi į įvietinto meno disciplinos patalpas pasakė „Čia – aš“.
Paroda, adresu: Klaipėdos g. 17, Ukmergė, veiks iki kovo 18 d.
Autorės nuotraukos ir reprodukcijos.