Kultūros centro galerijoje nuo birželio 23 d. veikia daugiau kaip 600 eksponatų turinti paroda. Žiūrovas parodoje išvys įvairius dirbinius iš šaknų, šakų, akmenukų, kriauklelių bei kompoziciją, skirtą armėnų tautos genocidui. Visus šiuos kūrinius pristatė greitai 82 metų gimtadienį švęsiantis, Vilniuje gyvenantis armėnas Sahakyan Varuzhan.

Pristatydamas parodą jos kuratorius Egidijus Darulis paminėjo, kad autorius visą gyvenimą kažką darė, bet šiuo atveju svarbu ne darbo rezultatas, o jo procesas. Autorių sveikino rajono tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova įteikė mero padėką. Muzikinį kūrinį neįprastu instrumentu - kalimba autoriui sugrojo Egidijus Darulis. Daug šiltų žodžių išsakė parodos autorius, kuris parodos žiūrovams palinkėjo gyventi taip pat ilgai, kaip ir parodos eksponatai. Ir papasakojo apie ukmergiškių gerumą – menininkui reikėjo bankomato, bet nežinojo kur jį rasti svetimame mieste. Paprašytas pagelbėti praeivis palydėjo svečią iki bankomato, nors jam pačiam reikėjo eiti visai į kitą pusę.Sahakyan Varuzhan pasakojo, kad Lietuvoje jis jau gyvena 20 metų. Baigęs du institutus, vadovavęs sporto mokyklai, paruošusiai daug olimpiečių ir žinomų sportininkų, Jerevane vadovavęs sporto draugijai „Spartak“, į Lietuvą atvyko žmonai susirgus širdies liga. Vietiniai jiems patarė atvykti į Lietuvą, nes čia geri specialistai. Pasak svečio, žmoną iš tiesų gydė geri gydytojai, bet ji 1998 metais mirė. Tačiau parodos autorius liko Lietuvoje, duktė ištekėjo už lietuvio. Lietuvoje Sahakyan Varuzhan žmones masažuoja - tai pagrindinis menininko darbas. Ir masažuoja gerai, nes kai kurie žmonės, masažuotis atvyksta jau septintus metus. O kūryba yra tik hobis.

Sahakyan Varuzhan iš medžio šakų, šaknų, akmenukų pradėjo kurti ir šiandien jau turi apie 2 tūkstančius eksponatų. Darbai laikomi namuose, tačiau pagalvota, kad juos reikia parodyti žmonėms. Pirma menininko paroda surengta Jašiūnuose, Šalčininkų rajone, kur autorius tada gyveno. Kita - paroda Nemenčinėje, kurią aplankė prancūzai, belgai, lenkai, rusai. Nuo 2007 metų Vilniuje gyvenantis menininkas kuria ir eilėraščius bei rengia knygą apie savo kūrybą.

Ši paroda autoriui - jau trečioji. Į ją atvežti net 637 eksponatai - patys geriausi. Tačiau šie eksponatai vis keičiami – į galeriją nuolat atvežama kažkas naujo.

Paroda veiks iki liepos 22 d.

Nuotraukos - autoriaus.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau