Liepos 12 dieną Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje pristatyta Tatjanos Sokolovos tapybos darbų paroda. Debiutavusi Miesto šventės metu atidarytoje kraštiečių menininkų parodoje, šįkart ji pristato 30 kūrybinių darbų. Atėjusius lankytojus autorė nustebino drąsa ir atvirumu. Ji komentavo kiekvieną eksponuojamą  paveikslą, pateikdama savo išmąstytą teoriją apie mus supančius žmones, pasaulį, aplinką.

Paroda kelia socialines problemas: emigracijos, laisvės (visuomenėje, šeimoje, sieloje, pasirinkimuose), dvasinio tobulėjimo. Ji analizuoja individo vietą globaliame pasaulyje.


Reikia pripažinti, kad ši paroda dar neturi vientisos kūrybinės stilistikos: joje yra ir labai tapybiškų kūrinių, ir pop stiliaus bei simbolizmo apraiškų. Kaip pati autorė sakė, ji yra kelyje ir mokosi. Tačiau paroda yra labai spalvinga ir daug pasakojanti.

Tatjanos eksponuojamas „Autoportretas“ yra dalyvavęs tapytojų konkurse Austrijoje ir pateko į dešimtuką. Jos darbus yra išanalizavęs JAV gyvenantis meno kritikas Carl Anthony Straus.

Iš Maskvos prieš penkerius metus atsikrausčiusi šeima Ukmergėje įleido šaknis ir autorė  džiaugiasi, kas būtent čia ji gimė kaip dailininkė. Tatjana atskleidė faktą, jog atvykus į Ukmergę, pirmiausia ji užsiregistravo Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje kaip skaitytoja, todėl labai simboliška, jog pirmąją parodą surengė būtent čia.

Pagal išsilavinimą Tatjana - rusų filologijos pedagogė. Ji ilgą laiką gyveno ir dirbo Maskvoje vaikų renginių organizatore. Nors šiam darbui jautė pašaukimą, kitoje šalyje, deja, šis darbas beveik neįmanomas dėl kalbos barjero. O meno kalba yra puiki priemonė bendrauti, nežiūrint kokia kalba kalba dailininkas.

Tatjana turi daug kūrybinių sumanymų ateičiai. Lauksime naujų jos parodų.

Paroda „Žvilgsnis“ veiks iki rugsėjo 12 d.

Autorės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau