„Poezijos skaitymai Lietuvai“ – taip pavadintas Vlado Šlaito viešosios bibliotekos renginys, skirtas Lietuvos vardo 1000-mečiui, gegužės 22 d. sukvietė į vieną būrį gausybę bendraminčių. Dar šventės išvakarėse iš įvairių rajono mokyklų į biblioteką skambino jaunieji poetai, teiraudamiesi, ar vyks poezijos pavasarėlis, mat įvairių minčių sukėlė pasklidusios šnekos, jog šiemet nebus oficialios miesto šventės. Tačiau kad ir kokie žvarbūs sunkmečio vėjai siautėtų ekonomikoje, politikoje, kultūroje ir kitose mūsų gyvenimo srityse, širdžiai neuždrausi mylėti, žavėtis muzika, literatūra, poezija ir ją kurti. Į renginį susirinko kelių kartų rajono literatai, kraštiečiai, kiti svečiai.

Šiemet pats ryškiausias poezijos šventės bruožas buvo tas, jog kaip niekad anksčiau dalyvavo gražus būrelis debiutantų – literatų, atlikėjų, jaunųjų menininkų. Šventinį renginį buvo galima pavadinti gražia Veprių vidurinės mokyklos prezentacija, nes žiūrovai turėjo retą progą pasiklausyti jaunųjų vepriškių dainų, muzikos, poezijos, pasigrožėti unikaliais moksleivių kūrybos darbais. Pirmą kartą viešosios bibliotekos scenoje koncertavo šios mokyklos mergaičių vokalinis ansamblis, vadovaujamas mokytojos Irminos Balsienės, sužavėjęs klausytojus savo repertuaru ir profesionaliu atlikimu. Dainas keitė moksleivės Gustės Unčiūrytės poezijos posmai. O vyr.mokytoja Laimutė Žentelienė pristatė savo jaunuosius menininkus, kurių darbai šventės išvakarėse papuošė bibliotekos Mažąją galeriją ir Konferencijų salę.Savo kūrybą čia pristatė keramikos būrelio „Molinukas“ nariai, salės langus papuošė spalvingi šilkografijos darbai, žiūrovai ilgai būriavosi prie neįprasta technika pagamintų velykinių verbų ir margučių. Pasirodo, jie išlieti ir sulipdyti iš įvairiomis spalvomis nudažyto Baltijos pajūrio smėlio, pargabento iš Palangos.

Iš jaunųjų literatų būrio pirmą kartą tokioje šventėje savo kūrybą pristatė užupietė septintokė Donata Gavėnaitė, „Šilo“ vidurinės mokyklos devintokė Ieva Čepaitė, jaunatvišku nuoširdumu sužavėjusi Valų kaime gyvenanti, Antano Smetonos gimnaziją lankanti Ala Romanova. Tarp vyresniosios kartos poetų, nuolat dalyvaujančių poezijos šventėse, - Gintauto Stankaičio, Zuzanos Stunžėnienės, Zitos Bataitienės, Apolonijos Grigonytės, Stasės Ladauskaitės, Monikos Blauzdienės, kaunietės Genovaitės Stulpinienės, renginio dalyviai išgirdo ir naujų autorių vardus, kuriems poezijos skaitymai tapo gražiu debiutu Ukmergės scenoje. Tai Jasiuliškių pensionato socialinė darbuotoja Regina Nugarienė, pašilietis Vilius Dručkus, 30 metų Vilniuje praleidusi ir prieš trejus metus Ukmergėje įsikūrusi literatė Nijolė Lukoškinienė ir kiti svečiai. Vyriausioji renginio dalyvė Aldona Lipeikaitė skaitė savo tėvelio Juozapo Lipeikos prieš daugelį metų parašytą eilėraštį, gražiai visiems priminusi apie artėjančią Tėvo dieną. Pati jauniausioji šventės dalyvė ir jos kūryba buvo pristatyta labai simboliškai. Tai šešerių metukų ukmergiškė Domicelė Pauliukonytė, kurios vaikiškus žaismingus „perliukus“ skaitė jos tėtis Raimondas Pauliukonis. Mažąją dukters „poeziją“ - jos linksmus posakius, pastebėjimus, vaikiško smalsumo kupinus kupinus klausimus Domicelės brolis Dominykas, tėčio paskatintas, ėmė užrašineti nuo tada, kai mergaitei tebuvo dveji metukai. Šeima šituos linksmus kalambūrus taip ir vadina – Domicelės anekdotai. Štai vienas iš jų. Riša Domicelė balionus savo kambaryje ir skaičiuoja: vienas, du, keturi, penki... „Domicele, o kur trečias?“ – klausia tėtis. „Trečio nėra!” – atšauna mergaitė. “Kaip tai nėra?” – stebisi tėtis. „Trečias jau anksčiau susprogo...“ – paaiškina Domicelė.

Šventės metu visi dalyviai buvo apdovanoti vertingais prizais – populiarios grožinės literatūros knygomis, foto, meno albumais, kompaktinėmis plokštelėmis. Prizus įsteigė Lietuvos Kultūros ministerija, „Šviesos“ leidykla ir Vlado Šlaito viešoji biblioteka.

Melanijos Širvienės nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau