Nors šiųmetė Miesto šventė dėl nelengvos savivaldybės biudžeto situacijos bei neigiamos rajono benduomenės nuostatos neįvyko, vis tik, kai kurie jos metu turėję vykti renginiai jau buvo pasiekę tokią parengties stadiją, kad tiesiog neįmanoma, o ir neprotinga, buvo jų nerengti. Todėl gegužės 23 dieną mieste, tarsi koks tikrosios Miesto šventės fragmentas, buvo surengta Lietuvos vardo tūkstantmečiui dedikuota šventė, kurioje buvo „pristatyta“ dalis Miesto šventės metu turėjusių vykti renginių. Veik visi jie - papildomų lėšų ar kokių kitokių investicijų nereikalavę renginiai.

Šventės „stuburą“ sukūrė Tarptautinė alaus atributikos birža, kurią organizavo kolekcininkų klubas „Prie bokalo“, o kuravo ir rėmė UAB „Vilkmergės alus“. Biržoje per šimtas kolekcininkų iš Baltarusijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos ir Lietuvos pristatė kuo įvairiausią su alumi susijusią atributiką: bokalus ir taures, kamštelius, padėklus, padėkliukus, etiketes, atidarytuvus, juosteles, pelenines, tušinukus, automobilių modeliukus, kalendoriukus, skardines, kortas, marškinėlius, kepuraites, senovinius alaus butelius ir įvairius kitokius suvenyrus su alaus pavadinimais... Tarp kolegų kolekcininkų buvo ir du ukmergiškiai – P. Mulevičius ir R. Ivanauskas. Šalia kolekcininkų palapinių ir stalų stovėjo ir kiti, prie kurių galėjai „gyvai“ paragauti UAB „Vilkmergės alus“ produkcijos: šviesaus ir juodo alaus, giros, sidro. Nors oras tikrai nebuvo palankus alaus ragavimui, tačiau „ragautojų“ prie stalų netrūko ir renginio scenoje koncertuojantys liaudiškos muzikos atlikėjai bei įvairių su alumi ir jo atributika susijusių konkursų-varžytuvių dalyviai dėmesio stoka negalėjo skųstis. Scenos šeimininkės-renginio „turavotojos“ - Laima Lenčickienė ir Valė Karaliūnienė, garso operatorius – A. Motiejūnas.

Lietui nuplovus, o saulei nudžiovinus Kauno gatvės asfaltą, juo ilga ir, atrodė, nesibaigiančia kolona pravažiavo baikeriai iš visos Lietuvos, susirinkę į savo kolegų – Ukmergės baikerių klubo „Blutzkrieg Ukmergė“ vėliavos pašventinimo ceremoniją. Po šios, prie paminklo „Lituania Restituta“ vykusios ceremonijos, baikeriai demonstravo įvairius važiavimo motociklais triukus ir kitus dalykus, išmoktus bendraujant su įvairaus dydžio ir formų motociklais. Savo šventę baikeriai pratęsė Užugirio dvaro teritorijoje, o šventė persikėlė į Kultūros centrą.

Čia, Kultūros centro galerijoje, buvo atidaryta ukmergiškių dailininkų paroda. Šiek tiek simboliška, kad tą dieną (gegužės 23 d.) savo darbus visuomenei pristatė 23 kūriantieji: ta­py­tojai, fo­to­gra­fai, ke­ra­mi­kai, skulp­toriai, rū­bų di­zai­neriai... Tai tikrai nemažas būrys dailės srityje besidarbuojančių žmonių, o turint galvoje, kad tikrai ne visi Ukmergės krašto menininkai surado galimybę išstatyti savo kūrybą viešumon, kad tarp parodos dalyvių tikrai daug jaunuomenės – priežasčių džiaugtis Ukmergės dailininkų bendruomenės situacija tikrai yra.

Apie 700 Ukmergės rajono saviveiklininkų yra atrinkti dalyvauti Tūkstantmečio dainų šventėje. Delegacijos dydžiu Ukmergės rajonas lenkia daugelį kitų Lietuvos rajonų, lygiuojasi į miestus, tad galime pasidžiaugti, kad etninė muzikinė saviraiška mūsų krašte yra beveik masinis reiškinys, kad čia gyvena daug gabių ir darbščių žmonių – kolektyvų vadovų, galinčių visą šį etnokultūrinį procesą subtiliai ir kūrybingai valdyti bei puoselėti. Visi šie saviveiklininkai ir jų vadovai parengė iškilmingą koncertą, kuriame pristatė jų parengtas programas, kūrinius, kuriuos jie atliks Vilniuje liepos 1-6 dienomis. Tad Kultūros centro scenoje buvo galima pamatyti lyg ir mažą, ukmergietišką dainų šventę. Koncerto pabaigoje šių kolektyvų vadovams buvo įteikti savivaldybės padėkos raštai, tuo pagerbiant didelius jų nudirbtus darbus.

Be šių įvykių Lietuvos vardo tūkstantmečio šventėje dar buvo galima nusipirkti įvairių tautodailės ir amatininkų dirbinių bei skanumynų, vaikamas padūkti ant įvairių atrakcionų, pasižiūrėti futbolo veteranų varžybų, pasiklausyti Ukmergės jaunimo muzikos grupių muzikavimo. Sekmadienį Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje vyskupas metropolitas S. Tamkevičius aukojo šv. Mišias už Ukmergės dekanatą.

D. Vyto nuotrauka

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau