Kieno klausytis įdomiau - vieno žmogaus dėstomų minčių ar dviejų žmonių diskusijos? Manau, dauguma sutiks, kad daug daugiau emocijų sukelia diskusija. Čia gali pasirinkti, kurią nuomonę palaikyti, be to, išgirsti ir visai priešingų minčių. Būtent tokia nuostata buvo paremta ir lapkričio aštuntąją dieną Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta fotografijų paroda "Du požiūriai", kurios autoriai fotomenininkai lietuvis, ukmergiškis, Albinas Kuliešis bei vokietis Thomas T. Müller iš Mühlhauseno. Šioje parodoje galėjome pamatyti (ir vis dar galime, nes paroda Ukmergės kraštotyros muziejuje veiks iki gruodžio 8 d.) dviejų skirtingų fotografų nuotraukas, kuriose užfiksuoti Lietuvos, Latvijos bei Estijos vaizdai lyg ir iš dviejų pusių, žvelgiant tarsi iš vidaus ir iš šono, iš išorės.

Parodos atidarymas vyko lapkričio aštuntąją dieną. Visi susirinkę svečiai (o jų buvo tikrai gausus būrys) buvo pakviesti į salę, kurioje buvo pristatyta paroda bei plačiau papasakota apie jos autorius, apie pačią idėją ir bendradarbiavimą tarp Ukmergės rajono bei Vokietijos Unstrut-Hainich apskrities. Be to, šių metų kovą ši paroda buvo pristatyta ir Mühlhauseno muziejuje, kur sulaukė tikrai didžiulio susidomėjimo.

Į parodos pristatymą atvyko nemažai Unstrut-Hainich atstovų, deja, vienas iš parodos autorių, Thomas T. Müller negalėjo atvykti dėl ligos. Kadangi kalbos barjeras galbūt nebūtų leidęs visiems mėgautis renginiu ir susikalbėti, tikriausiai dauguma į parodos atidarymą susirinkusiųjų džiaugėsi, kad visi lietuvių pasakyti žodžiai buvo išversti į vokiečių kalbą ir atvirkščiai - lietuviai galėjo suprasti vokiečių šneką. Šventėje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės meras A. Kopūstas, „Bočių“ draugijos nariai, Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovai, etnokosmologijos muziejaus direktorius su žmona ir daugybė kitų menui neabejingų žmonių.

Renginys prasidėjo nedideliu koncertu. Gražiai grojo ukmergiškis muzikas Tomas Strimaitis, muzika buvo švelni, lyriška. Vėliau kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras. Jis džiaugėsi šiuo bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Vokietijos, dėkojo visiems susirinkusiems ir išreiškė didžiulį džiaugsmą, jog yra tiek daug menui neabejingų žmonių. Albinas Kuliešis taip pat dėkojo visiems, atėjusiems į parodos atidarymą, džiaugėsi matydamas daug pažįstamų veidų. Fotomenininkas pasakojo, kad jam patiko fotografuoti Miühlhausene ir mielai vėl ten vyktų dirbti, taip pat kalbėjo apie kultūrą, jos būklę. Manau, visiems susirinkusiems lietuviams buvo smagu išgirsti, kad svečiams iš Vokietijos labai patiko Lietuva, jos gamtos grožis, ir kad jie džiaugiasi šiuo bendradarbiavimu. O renginio pabaigoje Albinas Kuliešis, buvo pasveikintas su penkiasdešimtmečiu ir trisdešimtuoju kūrybiniu jubiliejumi.

Po atidarymo iškilmių visi galėjo apžiūrėti nuotraukas. Manau, jos tikrai pasiekė daugumos susirinkusiųjų sielos gelmes - truputį nostalgiškos, šiek tiek liūdnos, bet su didžiule viltimi ir sugebėjimu visur aplink įžvelgti grožį, labai prasmingos. Tai buvo tikrai nepaprastos nuotraukos. Matėme visų Baltijos šalių vaizdus, ir pačius įvairiausius: ir miesto bokštus, ir kaimo namus, ir žmones, ir architektūros pastatus, ir gyvūnus, ir augalus. Nuotraukose viskas buvo labai darniai sukomponuota, ir žiūrėdamas į nuotrauką, rodos, įžvelgdavai, ką šia fotografija norėjo parodyti, pasakyti fotografas. Dauguma Albino Kuliešio fotografijų buvo nespalvotos, kai kurios su lengvu gelsvos spalvos akcentu, lyg sendintos, o štai kito fotografo, T. T. Müller, kai kurios fotografijos buvo spalvotos, bet taip pat buvo ir juodai baltų nuotraukų. Nuotraukų temos - pačios įvairiausios. Miestuose dažniausiai buvo pagautos įdomios, kasdieniškos, bet dažniausiai mūsų nepastebimos akimirkos, tokios kaip elgeta su šuneliu, prašantis išmaldos, o gamtoje įamžinti buvo paprastesni vaizdai, seni namai, laukai, dangus, ežerai, tiltai. Prie nuotraukų pateikti pavadinimai - "Draugai", "Sprendimas", "Viltis"...- dalį jų turinio ir esmės išreiškė žodžiais. Man šios nuotraukos tikrai labai patiko ir paliko didžiulį įspūdį.

Beje, visi kalbėję svečiai vylėsi, kad bus dar ne viena tokia paroda ir kad čia - tik pradžia ilgo ir sėkmingo bendradarbiavimo. To viliuosi ir aš ir tikiuosi pamatyti dar ne vieną bendrą Lietuvos ir Vokietijos menininkų projektą, nes šis buvo tikrai įdomus ir įspūdingas.

Autorė – Užupio vidurinės mokyklos mokinė

K. Darulienės nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau