Lapkričio 9 d. Vilniaus Dailės akademijos galerijoje „Akademija“ vyko ukmergiškio menininko a.a. Gintauto Gavenavičiaus (1960–2004) lino skulptūrų parodos atidarymas ir albumo, skirto jo kūrybai, „Lino mūka“ pristatymas. Į gausų atvykusių į parodos atidarymą draugų, bičiulių, giminių būrį Ginto eilėmis prabilo aktorius P. Venslovas, trumpą jų interpretaciją saksofonu atliko P. Vyšniauskas, tyliai ir ramiai renginio įžangą užbaigė dailininko žmona Marija Gavenavičienė, nusakiusi šio įvykio ištakas ir turinį.

Parodoje eksponuojamos kelios dešimtys G. Gavenavičiaus lino skulptūrų. Galima teigti, kad parodoje pristatoma rinktinė brandžiausių menininko darbų kolekcija, parodai atrinkta iš įvairių muziejų, privačių kolekcijų, M. Gavenavičienės saugomo rinkinio.

G. Gavenavičius – savitas ir originalus menininkas. Gimęs 1960 m Kaune, 1976–1980 mokėsi S. Žuko taikomosios dailės technikume, įgijo medžio apdirbimo specialybę. Keletą metų po studijų baigimo kūrė savitus ir įdomius eilėraščius. Nuo 1984 m. gyveno Ukmergėje, čia pradėjo kurti pirmuosius sodus ir verbas, rišti paukštelius, arkliukus... Juos kuriant išbandė labai įvairius augalus ir medžiagas, o po kelių metų kūryboje ėmė naudoti ir liną. Netrukus ši medžiaga G. Gavenavičiaus kūryboje tapo vyraujanti. Nuo 1986 m. dailininkas pradėjo dalyvauti parodose, rengti individualias parodas. 1989 m. G. Gavėnavičius pateko į dailėtyrininkės Zitos Žemaitytės akiratį, jos publikuotas dailininko kūrybą analizuojantis straipsnis davė pradžią menininko pristatymui kultūros visuomenei. Platesnis pripažinimas atėjo 1993 m., kai su jo kūryba susipažino ir išsamų straipsnį savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ išspausdino menotyrininkas Alfonsas Andriuškevičius.

Parodos atidaryme daug kalbėta ne tik apie G. Gavenavičiaus skulptūras, individualią jų paveiką pasisakantiems, bet ir pristatytas naujas, ką tik Vilniaus dailės akademijos leidyklos išleistas, jo kūrybą pristatantis albumas „Lino mūka“.

Ši išvaizdi knyga – išsamus G.Gavenavičiaus kūrybos ir gyvenimo pristatymas lietuvių ir anglų kalbomis. Jame publikuojami minėti Z.Žemaitytės ir A.Andriuškevičiaus straipsniai. Menininko asmenybę pristato dailėtyrininkė Ieva Pleikienė, eilėraščius – poetas Gintaras Patackas, skulptūras – tapytojas Valentinas Antanavičius. Įspūdžiais apie gyvenimą ir bendrą kūrybinį darbą su lino skulptūrų meistru dalijasi jo žmona Marija Gavenavičienė. Knygoje pateikiami 24 menininko eilėraščiai ir 115 Arūno Baltėno fotografuotų kūrinių reprodukcijų. Pristatant albumą, jo rengėjai ir leidėjai plačiai nusakė džiaugsmus ir rūpesčius lydėjusius jų darbą tuos keletą metų, dėliojantis albumo parengimo darbams...

E. Darulio nuotraukos

Tekstui panaudota medžiaga iš www.kamane.lt

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau