Gruodžio 16 dieną Ukmergės kraštotyros muziejuje vyko konferencija skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti - "Ukmergė tūkstantmečio bėgyje". Tema pasirinkta siekiant atskleisti daugiakultūrį krašto paveldą, sąlygojusį ne tik miesto urbanistinį veidą, tačiau ir šio krašto žmonių mentalitetą. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, Ukmergėje tampriai susipynė įvairių kultūrų likimai, nostalgijos, mūsų savasties dalelės, kurios taip paprastai nedingsta.

Ši, Lietuvos kultūros rėmimo fondo remiama, konferencija – tai dar vienas žingsnis siekiant per kultūros paveldo sklaidą ir informacijos plėtrą suprasti ir praturtinti įvairias tautines bendruomenes, vieni kitus.

Konferencijoje Ukmergės sentikių bendruomenės narė Manefa Nikitina skaitė pranešimą tema „Sentikių bendruomenės istorija“ bei kartu su Ukmergės sentikių bendruomenės vadovu A. Nikitinu pristatė nesenai išleistą knygelę „Vilkmergės sentikiai“. Muziejininkas Raimondas Ramanauskas pristatė savo istorinius tyrinėjimus susijusius su Ukmergės lenkų ir lietuvių bendruomenėmis - „Ukmergės lenkų ir lietuvių bendruomenės iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.“, Ukmergės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Julius Zareckas pasakojo apie žydų bendruomenę Ukmergės mieste, pristatė paties sudarytą knygelę „Ukmergės žydų bendruomenės istorija (datos, dokumentai, faktai)“, A. Smetonos gimnazijos mokinė Aistė Šimatonytė perskaitė pranešimą „Ukmergės mokyklos iki 1940 m“.

Susirinkusieji moksleiviai, istorijos mokytojai, kiti miesto ir rajono istorijai neabejingi ukmergiškiai galėjo pasiklausyti sentikių giedamų giesmių bei pasižiūrėti senų miesto fotografijų bei to meto miestiečių fotoportretų.

K. Darulienės fotografijos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau