Sausio 23 d. Ukmergės kraštotyros muziejuje įvyko Izolinos Frankiv parodos „Audinių žaismas“ atidarymas. Tai pirmas didelis autorės modeliuotų rūbų pristatymas ne tik Ukmergėje, bet ir Lietuvoje, tad tiesiog būtina susipažinti su juos kūrusia autore.

Izolina (gim. 1951m.) - žemaitė, kilusi iš Mažeikių krašto, tačiau su tėvais paliko Lietuvą jai dar būnant visai mažai. Mokyklą baigė Latvijoje, Saldus mieste, vėliau tęsė studijas Rygoje. 1970 m. baigusi profesinę mokyklą įgijo viršutinių vyrų rūbų siuvėjos specialybę, 1974 m. - Rygos Lengvosios pramonės technikumą (tapo siuvimo technologe), be to tris metus mokėsi piešti Dailės Akademijos kursuose. Po studijų Izolina dirbo vienuose pažangiausių ir žinomiausių tuometinėje Sovietų Sąjungoje mados namų „Rygas Modes“.

Nuo 1976 m. Izolina dirbo dėstytoja profesinėje mokykloje - mokė jaunus žmones rūbų modeliavimo, kartu su jais rengė įvairias parodas, pristatymus. 1978 m. ji persikėlė į Jūrmalą dirbti inžiniere technologe.

Santuoka su lakūnu kiek pakeitė Izolinos gyvenimą ir ji išvyko gyventi į visiškai jai svetimą kraštą Tolimuosiuose Rytuose prie Japonijos jūros. Ten reikėjo prisitaikyti, tačiau Izolinai puikiai sekėsi - ji mokė siūti ir rengtis ten gyvenančias moteris, dalyvaudavo parodose. Jos darbas ir kūryba ne kartą buvo pastebėti ir įvertinti premijomis bei diplomais.

Nuo 1987 m. menininkė apsigyveno Ukrainoje, Strij mieste. Ten augino vaikus (Kristiną, Eleną ir sūnų Jūrą), daug kūrė, turėjo savo privačią kavinę bei madų saloną „Lina“.

Trumpai (apie 3 metus) pagyvenusi Italijoje, 2006m. Izolina nusprendė grįžti į savo gimtinę. Neįstengusi įsikurti Vilniuje, menininkė apsigyveno šalia sostinės, Ukmergėje. Palaikoma vyro Liubomiro, taip pat menininko – žinomo Ukrainoje rašytojo-prozaiko, Izolina aktyviai įsijungė į Ukmergėje gyvenančių kuriančių žmonių ratą ir aktyviai jame reiškiasi.

Smagu, kad į Izolinos parodos atidarymą atvyko didelis būrys ją palaikančių, gerbiančių ir mylinčių žmonių. Jo metu vilnijo Liubomiro eilės, skambėjo ukrainietiškos dainos, kurias dainavo sėkmės linkėdami Vilniaus ukrainiečių bendruomenės nariai... Visi galėjo susipažinti su gausiai įvairiapusiška menininkės modeliuotų ir siūtų drabužių kolekcija. Anot Izolinos - tai tik pirmas jos žingsnelis pristatant Lietuvoje savo kūrybą.

J. Petronytės nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau